Evrokup, 15. kolo: Partizan – Metropolitan 87:72

Košarkaši Partizana savladali su francuski Metropolitan rezultatom 87:72 u 15. kolu grupe A Evrokupa.

(14:17, 29:14, 21:10, 23:31)
  PAR   MET
  87 : 72
KRAJ
Velika pobeda Partizana nad Metropolitanom u Beogradu
39' Poslednja dva minuta
Čini se da je ovde sve gotovo, Partizan ima ubedljivu prednost, sada je 85:64
36' Vukčević za 3
Iz desnog kornera stiže nova trojka Partizana, a ovoga puta u režiji Tristana Vukčevića za ubedljivo vođstvo, 77:54

Nedugo potom Partizan pogađa još jednu trojku, sada je to sa iste pozicije učinio plejmejker Partizana, Dalas Mur, 80:54 i tajm-aut zove Vensan Kole

Naivno su ispali u odbrani Partizanovi centri, da bi odbranu Metropolitana kaznio Tristan Vukčević novom trojkom, ali je Kamings ponovo uspeo da poentira, 83:59

33' Ledej 2+1
Malo konfuzna reakcija Partizana, nije htela lopta u koš, ni posle ofanzivnog skoka ni iz reketa ni sa perimetra, pa su crno-beli posle odlične odbrane i velike požrtvovanosti Tristana Vukčevića došli do kontre, kada Ledej pogađa pod faulom, ali dodatno bacanje nije bilo precizno...

Stivi Ojufat je uspeo da donese lake poene posle ovog poteza Ledeja, 70:50 je rezultat
31' Sjajno zakucavanje
Lesor odmah krade loptu i trči ka košu, pa je publiku počastio "kapuljačom", sjajno zakucavanje 66:41

Potom su malo stali igrači Partizana, napravili dve greške koje su donele Metropolitanu četiri brza poena što je Željko Obradović presekao tajm-autom, 66:45
28' +23
OGromna prednost Partizana. Posle praznog hoda i nekoliko minuta bez poena, videil smo Koprivicin koš. Potom odlična reakcija u odbrani, pa mu Madar baca ali up i Balša Koprivica zakucava! 61:38

26' Avramović!
Nova trojka, 57:38, eksplodirao je Pionir
25' Sjajan prodor Avramovića
"Kuvala" se akcija na desnoj strani, imali smo blokove spremne za Kevina Pantera i tu se odbrana Metropolitana potpuno pogubila, otvorio se prostor za Avramovićev prodor ka košu što je on iskoristio i lako poentirao na obruču za 52:38

23' Panter za 3
Ovo je bila druga trojka večeras za Kevina Pantera, pa crno-beli vode 48:34.

Potom vidimo novi faul, agresivna igra i tri brza faula, pa je Partizanu ostao još jedan mali faul u trećoj četvrtini. Avramović igra odličnu odbranu na lopti i krade loptu Mekreu, pa ovaj pravi faul
21' Počelo je drugo poluvreme
Partizan je odmah poentirao preko Alekse Avramovića, ali je Kamings poslao pas za Mekrea, navukao je odbranu na sebe i ostavio sjajnog skorera samog, 43:34
20' Poslednji minut
Veoma dobre rezultate je dao zonski presing Partizana, to usmeravanje u određenu stranu (ovoga puta u levu) prilično je usporilo prenos lopte i u nekoliko navrata umalo iznudilo izgubljenu loptu Metropolitana.

Poklon je dobio Kevin Panter, kada su zbog loše komunikacije ostavili Pantera potpuno samog, bili su tu dobri "zipper" blokovi za njega i usledila je trojka i dvocifreno vođstvo Partizana, 43:31
17' Madar uz zvuk sirene
Ne odustaje Partizan od zonskog presinga, to očigledno daje rezultate i po povratku u odbranu zonom se šut Metropolitana provocira, pa je to za sada dobro rešenje.

Uspeo je Partizan posle nekoliko traljavih poteza da pronađe pravo rešenje, a to je bio Jam Madar koji je pogodio trojku uz zvuk sirene, 37:29
16' Zek Ledej!
Već ima 11 poena, kakva partija Partizanovog krilnog centra... Nakon onih 5 brzih poena, usledilo je atraktivno zakucavanje, pa onda i još jedna trojka i publika u "Pioniru" se razgalamila nakon odlične role Zeka Ledeja, a Partizan vodi 32:27
14' Zonski presing
2-2-1 zonski presing Partizana, usmeravanje u levu stranu i otežavanje prenosa lopte igračima Metropolitana dalo je rezultata.

Uspevaju domaći da dođu do dobrih minuta, pa je prvo trojkom doneo važne poene Ledej, da bi se nakon istog defanzivnog poseda i onda usporene tranzicije pronašao Lesor i pogodio, pa Partizan ima 27:24

13' Metropolitan u prednosti
Uspevaju gosti da poentiraju malo češće nego što bi to crno-beli voleli, a imaju još jednu pogođenu trojku i vode 21:24

Halilović je brži od Lesora i uspeva bolje da se snađe od njega, dok je dodatan problem za izabranike Željka Obradovića i taj što Banđa Si igra odličnu odbranu na lopti i usporava napade svog bivšeg tima
11' Partizanova prva trojka
Ledej! Odmah se otvorio i pogodio za 3, jako važna trojka, 17:17

Džordan Mekre na drugoj strani izvlači dva slobodna bacanja i bivši NBA as pogađa oba pa Metropolitan ponovo vodi, 17:19
Kraj prve četvrtine
Odlično je počeo crno-beli tim, ali su u poslednja tri minuta prve četvrtine bili bez poena, što je Metropolitan iskoristio i na prvu pauzu odlazi sa predošću 14:17
8' Tajm-aut
Posle dobrog starta susreta, videli smo da se Metropolitan probudio i nekoilko odličnih minuta od gostiju za izjednačenje, 14:14, pa Željko Obradović zove tajm-aut

7' Sjajno zakucavanje
Videli smo i prvu trojku na večerašnjem meču, a njen autor je Tomer Ginat koji je smanjio na 12:7, da bi već u sledećem posedu Partizan iz odlične akcije došao do lakijh poena i atraktivnog zakucavanja Balše Koprivice.

Crno-beli vode rezultatom 14:9
5' Koprivica 2+1 situacija
Isticao je napad Partizana, nije izgledalo dobro ni kada je Zagorac na oko sekund pre kraja dao loptu Koprivici u reketu, koji je uspeo da je izbaci na vreme pa da pogodi uz faul ali dodatno bacanje nije uspeo da ubaci, 10:4 vode crno-beli
3' Upisao se Metropolitan
Džordan Mekre u tranziciji uspeva da postigne prve poene za Parižane, nije mnogo toga mogao da učini Panter i rezultat je 4:2

Potom loš posed Partizana, veliki promašaj Smailagića i Vins Hanter ponovo u tranziciji zakucava za izjednačenje, 4:4
1' Počela je utakmica
Prvi posed je za goste iz Pariza. Mišino nije došao, a odmah Vins Hanter napada koš i čeka ga Koprivica, pa lupa rampu.

Kevin Panter na drugoj strani uspeva da pogodi prvi šut na meču i Partizan vodi, 2:0

Zagorac
"Tom pobedom i ukoliko ne bude iznenadjenja u meèevima gde smo favoriti, obezbedili bismo drugo mesto i prednost dpomaæeg trena na startu plej-ofa. Podjednako je i odgovornost na navijaèima da dodju i napune halu i da zajednièkim snagama dodjemo do pobede u utakmici koja u ovom trenutku, diskutabilno, može da bude utakmica sezone"
Obradović
"Posle dobre igre i pobede protiv Buduænosti u Podgorici nadamo se da to možemo da ponovimo. Igramo protiv tima koji igra izvanredno, koji je i u prvoj utakmici protiv nas pokazao kvalitet, kao što i pokazuje u Evrokupu i francuskom prvenstvu. Oèekujemo izuzetno tešku utakmicu, a ono što bih zaista voleo je da navijaèi ponovo dodju i podrže nas da napravimo što bolji rezultat i u Evrokupu"
Dobrodošli
Zajedno ćemo ispratiti utakmicu 15. kola Evrokupa između Partizana i Metropolitana.