6. kolo: Partizan – Huventud 78:75

Košarkaši Partizana su rezultatom 78:75 pobedili Huventud u zaostalom meču 6. kola Evrokupa.

(18:19, 23:14, 22:16, 15:26)
  PAR   HUV
  78 : 75
KRAJ
Pobeda Partizana!
40' Mekintajeru se lopta odbija od noge
Kakav potez... Odbila se lopta od noge Kodija Milera Mekintajera i izgubljen posed, pa Huventud ima šansu da povede. Nisu to iskoristili Španci, ide u kontru Miler Mekintajer i lagano polaže iz cik-cak koraka, 76:72

Huventud je prvi meč dobio 85:82, sada se igra za koš razliku i eventuelne krugove. Basas rešava niski post za 76:74, a onda Pejdž dobija dva slobodna bacabnja i pogađa oba, pa Dangubić dobija diskutabilan faul, 78:74
39' Trojka Morgana!
Kakva sekvenca samo 2 poena razlike za Partizan, 11:23 je u ovoj četvrtini i 74:72
38' Mozli!
Brutalno zakucavanje Vila Mozlija, prepoznatljiva eksplozija na klupi Partizana nakon njegovog kucanja i to su momenti kada najviše fali publika... Huventud uspeva da vrati poene, ali Vil Mozli izvlači faul,
37' Vraća se Huventud
Opustio se Partizan, brzo izašao iz bonusa i dozvolio gostima da se u potpunosti vrate u utakmicu, 72:66
36' Napad nije sjajan, ali odbrana "radi posao"
Ponovo jeftine greške Partizana u napadu koje su ispravili odličnom odbranom. Odbio je dodavanje Markus Pejdž i usporio još jedan posed Huventuda, da bi potom Basas pogodio trojku, 70:64
34' Odlična odbrana Partizana
Tokom čitave utakmice košarkaši Partizana igraju dobru odbranu i tim odbijanjem lopte su usporili veliki broj napada Huventuda, a najviše je to radio Rašon Tomas koji je i sada zaslužan za ukradenu loptu. Na drugoj strani Dangubić pravi grešku u koracima
32' Opet Doson
Nova trojka za Huventud i ponovo Doson strelac, 66:55
31' Počela je poslednja četvrtina
Šon Doson pogađa prve poene u ovoj četvrtini i to ni manje ni više nego trojku, pa onda Gordić pogađa neverovatnu trojku na isteku napada, Partizan vodi 66:52
30' Pejdž krade
Ponovo odlična odbrana Partizana i sada ukradena lopta da bi Gordić uz zvuk sirene pogodio za 63:49, najveća prednost
29' Gordić ISO trojka
Tražio je Gordić da igra 1 na 1 i dobio to od saigrača pa pogodio šut za tri poena, da bi na drugoj strani odgovor poslao Brodijanski zakucavanjem i onda Vil Mozli ali up zakucavanje! Njegovo čuveno za 59:47
Istopila se prednost, tajm aut Filipovski
Potom ide jedan strpljiv napad Partizana koji je završen trojkom Markusa Pejdža, 54:45
28' Mozli pravi 4. faul
Evo problema za Partizan i Sašo Filipovski mora da vrati Vila Mozlija na klupu
25' Ponovo trojka!
Kodi Miler Mekintajer iz driblinga šuta sa desnih 45 stepeni i pogađa treću trojku za Partizab, 49:36
24' Napokon trojka
Druga trojka koju pogađa Partizan. Prvu je ubacio Pejdž, a drugu Zagorac i evo prve dvocifrene prednosti Partizana, 46:36
22' Dobra odbrana Partizana
Odlično su se snašli u defanzivi crno-beli, da bi potom Rašon Tomas izvukao dva slobodna bacanja i pogodio oba za 43:36
21' Počelo je drugo poluvreme
Odmah visoki presing koji su crno-beli lako rešili, pa Janković u reketu izvlači dva slobodna bacanja i promašio je oba.
Statistika
Partizan je pogodio samo 1 trojku iz 9 pokušaja, ali su imali 19 skokova, dok je Huventud uhvatio 13 uz 4 pogođene trojke. Crno-beli imaju 41:33 u Beogradu, a mi idemo na kratku pauzu
Kraj prvog poluvremena
20' I Filipovski zove minut odmora
Još 48 sekundi do kraja, Filipovski želi da spremi nešto interesantno. Prvi napad nije prošao, a iz drugog pokušaja Kodi MIler MIkeintajer je imao mismeč situaciju i izvukao dva slobodna bacanja
18' Partizan povećava prednost
Sada je 37:31 posle slobodnih bacanja Dangubića, a onda Mekintajer pronalazi samog Dangubića u reketu, 39:31
17' Parado pogađa posle TO
Dobra akcija gostujućeg tima i odmah poeni, 33:29
Tajm aut Huventud
14' Igra Tomas i odbranu
Sjajno se postavio u defanzivi, "zalepio" Dososa i potom ide faul u kontra napadu. Sudij gledaju snimak da vide da li ima elemenata za nesportsku. Običan faul, pa Gordić potom pogađa za 2, Partizan vodi 29:24
12' Sjajni Rašon Tomas
Vrlo raspoložen za igru, pogađa i u reketu i van njega, a sada i dodatno bacanje za 26:19
11' Jankovićevim poenima počinje 2. četvrtina
Sjajno se u reketu snašao Janković i Partizan po prvi put vodi, 20:19 za Partizan
10' Gordić za kraj
Uz zvuk sirene Nemanja Gordić poentira sa polu distance, egal meč na Novom Beogradu
9' Prvi poeni Rašona Tomasa
Odlična igra Partizanovog Amerikanca na niskom postu i kontaktom ramenom otvara prostor za lake poene, a Gruzijanski na drugoj strani poentira za 16:18
8' Huventud u 2-3 zoni
Uspeva Rašon Tomas, a onda i Vil Mozli da razbije odbranu Huventuda i Partizan dolazi do novog izjednačenja, 14:14
7' Partizan izjednačio, pa primio trojku
Posle par dobrih napada usledio je jedan loš i Partizan dopušta otvorenu trojku i ponovo gubi, 10:13
5' Španski pikendrol
Pik sa blokom u leđa, odlično rađena u ovoj situaciji sa 45 stepeni i lako su to rešili igrači Partizana, za lake poene Radeta Zagorca, 6:7
3' Kodi iz kontre za 2
Bolje su gosti otvorili, nema dileme, a Kodi Miler Mekintajer iz kontra napada pogađa zicer za 4:7
2' Evo prve trojke
Šon Doson pogađa svoju trojku i to iz driblinga, gosti iz Badalone vode, 2:5
1' Počela je utakmica
Odmah Konor Morgan zakucava, a na drugoj strani Zagorac iz ofanzivnog skoka pogađa za 2:2
Željko Obradović u Hali
Kao 1992. godine, Partizan i Huventud na parketu, a pored Želimir Obradović. Samo tada u ulozi trenera, a sada posmatrača
Utakmica uskoro počinje
Paritzan je blagi favorit u ovom meču, a ima i želju da se osveti Huventudu za poraz u prvom kolu