Crvena zvezda – Breša 103:67

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su savladali Brešu 103:67 u devetom kolu Evrokupa.

31:14, 34:8, 17:21
  CZV   BRE
  103 : 67

Kraj: Zvezda – Breša 103:67
Davidovac povećava na +39, ali Alen stavlja tačku na kraj trećom trojkom iz 11. pokušaja – 103:67
9' Zvezda stigla do stotke
Bilo je očekivano da Zvezda stigne do 100+ poena, a to je učinila minut i po pre kraja meča košem Ristića – 101:64
7' Sjajna trojka Lakintane
Jedan od najboljih poteza gostiju na meču, Lakintana pogađa trojku na isteku napada preko ruke – 94:64

5' Tomić probudio crveno-bele
Minut pauze je razmrdao crveno-bele, odmah poentira Ristić, potom Radanov pogađa trojku, da bi i Reglend rešio treći uzastopni napad – 89:57
3' Serija Breše 11:0
Crveno-beli su se uspavali na startu poslednjeg kvartala, što gosti koriste i dodatno smanjuju razliku serijom 11:0, pa Tomić traži tajm-aut – 82:54
1' Serija Breše
Italijani su motivisani da ublaže debakl u Beogradu, dobro počinju poslednji kvartal 82:50
Kraj III četvrtine: Zvezda – Breša 82:43
9' Zvezda održava razliku
Blagi pad u igri Zvezde, ali crveno-beli održavaju stečenu razliku – 82:43
7' Tomić se iznervirao na 40+
Prvi put na meču trener Zvezde Milan Tomić se naljutio na svoje igrače, nakon što je Davidovac izgubio loptu, a Kaningem pogodio trojku – 80:39
6' Zvezda ne popušta
Breša mini-serijom smanjuje ispod 40 razlike, ali Zvezda odmah reaguje i poenima Simanića i Reglenda (trojka) se vraća na 45 razlike – 80:35

4' Prva trojka gostiju u "Pioniru"
Posle 24 minuta igre Breša je postigla prvu trojku na meču, posle 15 promašaja konačno je pogodio Alen, ali odmah uzvraća Beron – 75:32
3' Breša konačno hvata ritam
Posle dugo vremena Breša poentira u tri uzastopna napada, ali Zvezda nastavlja da povećava razliku – 72:27
2' Plus 45
Četvrta trojka Lazića iz četvrtog pokušaja – 70:25
1' Ista meta, isto odstojanje
Zvezda nagoveštava nastavak dominacije, zakucavanjem Simanića otvara drugo poluvreme – 67:24

Kraj II četvrtine: Zvezda – Breša 65:22
Kraj neverovatnog prvog poluvremena Zvezde, čak 43 poena razlike za crveno-bele posle prvih 20 minuta igre – 65:22
9' Crveno-beli nastavljaju da "gaze" rivala
Zvezda nema nameru da popusti, nova trojka Lazića za čak 60 poena posle samo 18 minuta igre – 60:22
8' Zvezda je nemilosrdna
Kaningem sa penala prekida ovu seriju, ali na to Zvezda odgovara novom trojkom Lazića i polaganjem Reglenda iz kontre uz dodatno bacanje – 57:22

Meč traje 40 minuta
Uprkos ubedljivoj prednosti, Zvezda sigurno nije zaboravila da je upravo Breša uspela da preokrene -22 protiv crveno-belih u prethodnom duelu.
7' Nova najveća razlika
Taman kad se učini da je Zvezda usporila, crveno-beli se raspucaju, Reglend, Perperoglu (trojka) i Beron (trojka) prave seriju 10:0 za ogromnih 31 razlike – 51:20
5' Nešto slabiji ritam
Zvezda ne "kida" kao u prvom kvartalu, ali kontroliše ritam meča – 41:20
4' Dominacija
Dok se Breša namuči da poentira, Zvezda odmah s lakoćom odgovori – 41:18

3' Raste prednost Zvezde
Drugi koš Davidovca, a potom novu trojku pogađa Nenadić za još veću razliku – 39:16
1' Šut dobro služi Zvezdu
Crveno-beli dobro otvaraju i drugi kvartal, Davidovac pogodio novu trojku – 34:14
Kraj I četvrtine: Zvezda – Breša 31:14
Iako je Breša u poslednja dva minuta postigla poena skoro kao u prethodnih osam, nije pokvarila Zvezdi sjajnu prvu četvrtinu – 31:14

8' Zvezda na +20
Crveno-beli nastavljaju da "gaze" Brešu", nakon još jedne dobre odbrane poentira Odžo za ogromnih 20 razlike već u prvom periodu – 28:8
7' Breša prekinula seriju 11:0
Mika prekida seriju Zvezde od 11:0, ali Perperoglu sa "penala" održava prednost crveno-belih – 23:8
6' Treća trojka, pa alej-up Simanića
Trenutno sve funkcioniše u napadu Zvezde, treću trojku na meču postiže Beron, a potom iz još jedne dobre odbrane Simanić zakucava alej-up – 19:6
Slaba podrška za Zvezdu u "Pioniru"

Foto B92/PT
5' Zvezda u seriji
Zvezda je izašla iz krize, serija brzih i efikasnih napada u kojima Reglend i Lazić donose osam poena pradnosti – 14:6
Nagrada za boksera sa majicom sa "Jagodom
Crvena zvezda je nagradila boksera Marka Nikolića, koji je pre desetak dana u Istanbulu nosio majicu "delija" sa likom nastradalog navijača Marka Ivkovića, koga su ubili huligani Galatasaraja.
3' Opet trojka, pa konačno koš centra
Višeminutni post crveno-beli prekidaju novom trojkom, ovaj put Reglenda, a konačno poentira i centar, Cirbes – 8:4
3' Serija grešaka Zvezde
Nekoliko grešaka Zvezde koja dva i po minuta nije poentirala, dok s druge strane, Hamilton pogađa nakon dva promašaja Italijana u nizu – 3:4
1' Zvezda počela trojkom
Nakon što je Abas pogodio oba slobodna bacanja već u 22. sekundi, Zvezda prve poene postiže trojkom Simanića – 3:2
Počeo je meč u polupraznom "Pioniru"
Poluprazne tribine, nešto više od 2.000 gledalaca u hali "Aleksandar Nikolić".
Tabela Grupe A
Izostanci
Crveno-beli su oslabljeni u ovom meču izostankom Filipa Čovića, Marka Kešelja i Ognjena Dobrića.
Bitan meč u Pioniru
Crveno-beli traže prekid serije od tri poraza u takmičenju, a pobeda bi ih odvela u Top 16 fazu takmičenja u slučaju poraza Galatasaraja u Monaku.