Partizan – Valensija 61:69

Košarkaši Partizana izgubili su od Valensije 69:61 u osmom kolu Evrokupa i umanjili šanse da se plasiraju u Top 16 fazu.

PAR   VAL
  61 : 69
IV četvrtina: Pobeda Valensije u Beogradu
Ne uspevaju crno-beli da se vrate u igru u poslednjem minutu, Španci nose bodove iz Beograda – 61:69
9' Valensija "lomi" meč
Partizan ne hvata loptu posle promašenog zicera rivala, nakon čega Valensija lako poentira, a potom Pejdž gubi loptu – 59:66
8' Gagić vraća nadu
Partizan prekida seriju Valensije, lep prodor Gagića u reketu – 59:64
6' Partizan u krizi
Igubili su crno-beli "oštrinu", nemaju više rešenje u napadu, a popuštaju u odbrani, pa Valensija trojkom Dubljevića i koševima Tomasa i Abaldea preokreće rezultat – 57:64

4' Partizan brzo prokockao prednost
Dobra odbrana Partizana, ali crno-beli ne uspevaju da uhvate loptu pod svojim košem, na šta dolazi surova kazna u vidu trojke Abaldea, a potom izgubljena lopta i novi koš Abaldea za izjednačenje – 57:57
2' Razigrao se Vanja
Sjajna serija Marinkovića, raspucao se bek Partizana i crno-beli povećavaju prednost – 57:55
1' Sjajna serija Partizana diže "Pionir" na noge
Sjajan start poslednjeg perioda crno-belih, koš Zagorca, pa trojka Marinkovića i dva penala donose preokret i bude publiku – 55:52

III četvrtina: Partizan opet na -4
Ne uspevaju crno-beli da iskoriste skok u napadu u poslednjem minutu, ostaju u zaostatku pred poslednji kvartal – 48:52
9' Partizan zaostaje
Dobra odbrana crno-belih, ali Valensija i dalje kontroliše rezultat – 48:52
7' Van Rosom muči Partizan
Nastavlja se u ritmu "koš za koš", a crno-beli imaju problema da obuzdaju raspoloženog Van Rosoma koji postiže petu trojku – 46:50
5' Tri za tri
Nakon polovičnog učinka sa linije penala Pejdž pogađa trojku, ali Van Rosom reaguje istom merom – 44:45

3' Zakucavanje vs trojka
Odlična tranzicija Partizana, Pejdž proigrava Lendejla koji zakucava loptu u koš, ali Tomas ubacuje novu trojku za Valensiju – 40:42
2' Valensija kažnjava crno-bele
Partizan propšta da iskoristi seriju promašaja gostiju, koji ekspresno preokreću rezultat trojkom Van Rosoma – 38:39
1' Dobar nastavak Partizana
Dva promašaja Španaca u nizu, dok Janković poentira za Partizan, ali Gagić pravi četvrti faul – 38:34

II četvrtina: Partizan u vođstvu
Promašio je Tomas poslednji šut Valensije, a potom Van Rosom faulira Jankovića pri pokušaju da zakuca, on pogađa oba slobodna za kraj prvog poluvremena – 36:34
10' Zagorac u seriji
Još jedna dobra odbrana Partizana i novi koš Zagorca za potpuni egal – 34:34
9' Partizan se previše oslanja na spoljni šut
Nekoliko grešaka na obe strane, Partizan se previše oslanja na spoljni šut, što gosti kažnjvaju trojkom, ali crno-beli odgovaraju kontranapadom i laganim polaganjem Zagorca – 32:34

7' Problem za Partizan
Već treća lična za Gagića, nekoliko neuspešnih napada, dok s druge strane Van Rosom pogađa trojku i Trinkijeri traži tajm-aut – 30:31
6' Preokret Partizana
Odlična odbrana Partizana u ovom delu meča pokrenula je i napad, poenima Pejdža i Gagića crno-beli preokreću rezultat – 30:28
5' Marinković se raspucao
Ne prolaze akcije kroz reket, Zagorac se muči sa maskom na licu, ali Marinković pogađa novu trojku, a zatim poentira Lendejl – 24:28
3' Partizan prati Valensiju
Dobra odbrana Partizana na startu 2/4, ali promašaji i greške u napadu omogućavaju gostima da povećaju razliku. Ipak, Marinković odgovara trojkom – 21:24
5.200 navijača u "Pioniru"

I četvrtina: Partizan na -4
Vives trojkom odgovara na serju Partizana, a Gagić petim poenom stavlja tačku na prvu četvrtinu – 18:22

StarSport
8' Crno-beli "istopili" deficit
Nastavili su crno-beli u dobrom ritmu, nekoliko uspešnih odbrana i koševi Pejdža i Gagića "tope" razliku – 16:19
7' Razigrao se i Partizan
Konačno nekoliko dobrih napada Partizana u nizu, tri koša Lendejla, ali Tomas i Dubljević održavaju vođstvo Valensije – 10:19
5' Nova serija gostiju
Crno-beli ne mogu da isprate ritam Španaca, promašaje Jankovića i Lendejla Valensija koristi za novu mini-seriju i povećava razliku – 4:13
3' Serija gostiju 8:0
Dve greške crno-belih i brze kontre gostiju za seriju Valensije 8:0 za preokret – 2:8
1' Prvi poentirao Janković
Prvi koš na meču postiže Janković, ali s druge strane odgovara Dubljević – 2:2
Na tribinama je i skoro 5.000 "grobara"

Valensija ima skor 5-2, pobedom bi obezbedila Top 16, Partizan je na 2-5, mora da pobedi ako želi da ostane u igri za drugu fazu.