Ulm - Crvena zvezda 95:80

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od ekipe Ulma u meču šestog kola Evrokupa, 95:80. Bio je to drugi poraz izabranika Milana Tomića ove sezone u ovom takmičenju.

21:17, 29:16, 23:24, 22:23
  ULM   CZV
  95 : 80
Kraj susreta, slavlje košarkaša Ulma
Zaslužena pobeda domaćina koji je vodio od početka meča. Na kraju, 95:80. Puno pitanja koje traži odgovore.
Poslednji minut, Ulm srušio Zvezdu
Grin pogađa i potvrđuje trijumf Ulma, 93:80.
39' - Jednocifren minus
Trojka Čovića, ali možda kasno - 89:80.
39' - Ulm pred pobedom, Zvezda nadomak drugog poraza
Očigledno je da će Nemci ostvariti treću pobedu, a crveno-beli pretrpeti drugi poraz.
Nemci vode celu utakmicu
Od 7:2, Ulm je konstatnto u vođstvu. To dovoljno govori o utakmici.
38' - Čović pogodio dva bacanja
Filip Čović je pogodio dva bacanja, smanjio je prednost Nemaca na 87:76, a onda je Tomić zatražio tajm-aut.
37' - Faje smanjio, Grin uzvratio
Faje pogađa iz drugog pokušaja za 85:74, ali Grin lako protiv Reglenda rešava za 87:74.
37' - Trojka Berona, nezgodan pad Lazića
Bili Beron je postigao tri poena, smanjio na 83:71. Zvezda se odbranila, a u narednom napadu, fauliran je Lazić. Nezgodno je pao, ali srećom, brzo se pridigao. Nije iskoristio jedno od dva bacanja, 83:72.
36' - Tehnička za Tomića
Tajm aut, Zvezda na -14
Taman kada se činilo da će uspeti da se približe Nemcima, nova greška u napadu, Dobrić gubi loptu. Ulm na tajm-aut odlazi sa 14 poena prednosti na nepunih pet minuta do kraja - 82:68.
36' - Čović pogodio bacanja
Filip Ćović je iznudio prekršaj, pogodio oba bacanja i Zvezda je na - 12, 80:68. Ima još vremena da se stigne razlika.
35' - Trojka Fajea, Perperoglu van igre zbog pet ličnih
Faje je pogodio trojku, osmu za Zvezdu na ovom meču, a onda Beograđani smanjuju na 79:66. Konačno, Perperoglu pravi petu ličnu..
33' - Nesportska za Perperoglua
Potez koji odslikava igru Zvezde. Loš pas Dobrića, Perperoglu gubi loptu i pravi nesportsku ličnu. Nemci to koriste da pogode oba bacanja preko Grina, a onda srećom ne pogađaju trojku - 79:61.
32' - Problem u skoku
Niska petorka Zvezde, logično, problemi u skoku. Ulm je na plus 18, 77:59.
31' - Faje pogodio, Fotu uzvratio
Zvezda je otvorila poslednji deo igre poenima Fajea, ali Fotu je pogodio takođe, 75:59.
III četvrtina - Nemci ne dozvoljavaju Zvezdi da priđe
Poen razlike je dobila Crvena zvezda ovaj deo igre (24:23), ali odbraa i dalje nema rešenje za raspoloženog Evansa, Rajnharda i ostale igrače Ulma. Nemci drže distancu i teško je verovati da mogu tako olako da prokockaju +16 u poslednjih deset minuta.
29' - Zakucavanje Fajea, Dobrić igra sam
Faje je zakucao na asistenciju Dobrića, ali Tompson je pogodio u sledećem napadu. Dobrić igra sam, pogodio je novu trojku za 71:57.
28' - Lazić smanjio, ali Nemci ne posustaju
Poeni Branka Lazića za minus 14, ali Rajnhard uzvraća i Ulm je opet na plus 17, 69:52.
27' - Dobrić jedini blistav kod Zvezde
Ognjen Dobrić nema pratioce među saigračima, postigao je 18. poen, da bi Reglend pogodio za 64:50.
26' - Rampa za rampom!
Dve rampe u dva napada, Miler je zaustavio reglenda rampom, a u konti na isti način uzvratio je Dobrić!
25' - Ulm drži distancu, ali Dobrić pogađa trojku
Ništa nije vredala trojka Dobrića kada je Evans nezadrživ, postigao je 20. poen za 60:43.
24' - Ulm uzvratio istom merom, Nemci na +19
Posle 4:0 za Zvezdu, sada Nemci prave seriju od 6:0 i vode 56:37. Najveća prednost na meču.
22' - Reglend pogodio iz kontre
Mini serija od 5:0 za Crvenu zvezdu na startu treće četvrtine.Reglend nije iskoristio dodatno bacanje - 50:37.
Statistika za tri poena...
Crvea zvezda i Ulm su u prvom poluvremenu imali jednak broj pokušaja za tri poena, ali Ulm ima pet trojki više, 8/11 naspram 3/11. U bacanjima su isti, 6/11.
Kako Zvezda lako gubi lopte...
II četvrtina - Nemci se odlepili, Zvezda u problemu
Najlošije poluvreme Crvene zvezde do sada u Evrokupu. Umesto da pristignu rivala, odigrali su još slabiju èetvrtinu. Slaba igra u odbrani, èak 12 izgubljenih lopti i loša markacija igraèa Ulma koji èesto usamljeni šutiraju za tri poena. Dvejn Evans je najefikasniji sa 14 poena, kod Crvene zvezde Ognjen Dobriæ je postigao devet.
20' - Fotu sa distance, Ulm na plus 17
Katastrofa u finišu. Fotu je pogodio za tri poena, Èoviæ potom nije uspeo da uzvrati i u poslednjem napadu u prvom delu Ulm je promašio. Na kraju poluvremena velikih 50:33 za nemaèki tim.
19' - Perperoglu iz okreta pogodio, Ulm ne posustaje
Pepreroglu je konaèno iskoristio jedan napad, ali odbrana Zvezde na spoljnim pozicijama ne fuinkcioniše. Miler pogaða uz dodatno iskorišæeno bacanje - 47:33.
19 - Treća trojka Evansa
Evans je za sada jedan od najboljih kod domaæina. Pogodio je treæu trojku na meèu za 42:31.
17' - Neće Perperoglua šut, Miler kažnjava
Ulm opet na plus deset, Perpegolu je promašio za tri, Miler u narednom napadu donosi prednost Ulmu od 37:27.
16' - Konačno trojka Berona!
Bili Beron! Dugo se èekala njegova trojka! Konaèno je pogodio - 35:27.
16' Grin zakucao, Tomić uzeo tajm-aut
Nova izgubljena lopta, pogrešio je Bili Beron, Grin je presekao napad i zakucao za prednost Ulma od 35:24. Najubedljivija prednost domaæina.
15' - Rajnhard opet sam!
Neverovatno! Rajnhart opet ostavljen na distanci, pogaða novu trojku za 32:21, ali Zvezda je uzvratila istom merom!
14 - Bez ideje u napadu
Promašio je i perperoglu za tri poena, a u borbi pod košem fauliran je Cirbes. Oba bacanja je promašio - 29:21. S druge strane, revanširao mu se Grin, promašio je takoðe oba bacanja.
14 - Rajnhard za plus devet
Rajnhard je kaznio promašaje Crvene zvezde, usamljen sa linije tri pogaða iz ugla "trojku", Ulm opet na plus devet - 29:20.
13' - Odžo drži Zvezdu u igri
Reglenda neæe šut, nikako da pogodi, a Odžo se bori kao lav pod košem protivnika. Za sada, drži Tomiæev tim u igri.
12' - Trojka Gintera, uzvratio Odžo
Ginter je pogodio za tri, Ulm je poveo sa 26:17, ali Odžo je uspeo da se snaðe pod košem pogodio, a potom iskoristi i dodatno bacanje, te smanji na 26:20. Odžo i Dobriæ najefikasniji kod Zvezde sa po šest poena do sada.
11' - Zvezda nastavlja sa promašajima
Ulm je pogodio na startu druge èetvrtine, da bi potom crveno-beli naèinili faul u napadu. Nemci vode 23:17.
I četvrtina - slabiji početak Zvezde pa hvatanje priključka
Ulm je bolje poleo utakmicu, imao u jednom periodu i prednost od osam poena razlike (18:10), ali uspeli su pogotcima Odža, Dobrića i Perperoglua da zadrže priključak i na prvu mini pauzu odu sa minusom od četiri poena.
10' - Trojka Evansa, uzvratio Odžo
Evans je pogodio za tri, ali Majkl Odžo je zakucao za kraj četvrtine, Nemci vode 21:17.
10' - Zvezda na minus tri
Svirana je nesportska za domaći tim. Odžo je iskoristio jedno bacanje, a u narednom napadu, novi prekršaj. Dva bacanja za Berona, prvo je promašio, drugo pogodio - 18:15.
9' - Trojka Perperoglua!
Iz petog pokušaja, drugi pogodak za tri košarkaša Zvezde, ovog puta pogodio je Perperoglu - 18:13.
9 ' - Ulm povećava prednost
Taman kada se učini da će Crvena zvezda da sustigne rivala, Ulm uzvrati poenima i trenutno je zasluženo u vošstvu, jer košarkašima iz Beograda malo šta uspeva u napadu. Domaćin je na plus 8, 18:10.
8' - Dobrić pogodio!
Brza kontra Zvezde, Dobrić postiže četvrti poen za 13:8, mešutim Evans je uzvratio. Ponovo je dobrić pogodio i domaćin vodi sa 15:10.
7' - Tomić menja Berona, ušao Dobrić
Bili beron je promašio šut za tri, umesto njega, Tomić je uveo Ognjena Dobrića. Uspeo je da pogodio za 10:6, ali Akpinar uzvraća trojkom za 13:6.
6' - Beron iskoristio slobodna bacanja
Bili Beron je bio siguran sa linije bacanja, a umesto Lazića ušao je na parket Perperoglu - 7:4. Međutim, u narednom napadu domaćina usledila je trojka - 10:4.
Tomić zatražio tajm-aut
Trener košarkaša Crvene zvezde Milan Tomić zatražio je tajm-aut. Slab start, Ulm vodi sa 7:2, a Lazić već ima dve lične greške. Potrebno je hitno trgnuti se iz startnog dremeža i uhvatiti željeni ritam igre.
5' - Evans pogodio 2+1
Evans je postigao koš, a potom iskoristio i dodatno bacanje, Nemci vode sa 5:2.
5' - Revija promašaja
Svega četiri poena postignuta su u prva četiri minuta meča, i dalje je 2:2.
4 - Drugi promašaj Reglenda
Neće Reglenda šut za tri! Ovo mu je bio drugi promašaj.
4' - Cirbes prvi pogodio
Posle nekoliko promašenih napada, konačno poeni, Maik Cirbes je izjednačio rezultat - 2:2.
2' - Ulm poveo
Košarkaši Ulma su postigli prve poene na utakmici. Prva dva napada izabranici Milana Tomića nisu uspeli da pretvore u poene, Reglend je pri tim promašio šut za tri.
Sastav Zvezde

Sastav Ulma

Utakmica je počela!
Tomić: Kontrolisati ritam utakmice
Uoči početka susreta trener Crvene zvezde Milan Tomić rekao je da je cilj da njegov tim kontroliše ritam meča od početka, da ima dobru tranziciju igre i da se ne gubi veliki broj lopti.
Ako bude kao protiv Galate...
Košarkaši Crvene zvezde su u prošlom kolu odigrali odlično protiv Galatasaraja, kojeg su pobedili sa 30 poena razlike. Budu li igrali i večeras tako dobro, rezultat ne bi trebalo da izostane. Ipak, prethodno gostovanje Breši završeno je porazom, pa je trener Milan Tomić pozvao na oprez i koncentraciju tokom svih 40 minuta.