Dobro došli

Dobro došli u lajv blog B92 gde ćemo pratiti utakmicu ABA lige Split – Partizan <br /><br /> Budite uz nas

(24:25,23:21,24:23, 24:25)
  SPL   PAR
  95 : 96
40' Naneliiii
Faul je sviran nad Smailagićem uz veliko negodovanje publike u hali. Ponovo je bio polovično precizan Smailagić, ali je loptu u napadu uhvatio Zek Ledej, posle kojih je stao na liniju penala, i posle dužeg vremena je uspeo da pogodio oba puta. 90:93

Mavra je opet udahnuo život Splitu, jer je prošao i iznudio faul Lesora, što je bio njegov četvrti faul na meču. 93:93.

A na 6,5 sekundi do kraja ponovo je iz pik en rola pogodio Dominik Mavra za dva 95:93.

Naneli je trojkom doneo prednost i na kraju i pobedu Partizanu 95:96
39' Panterova četvrta
Kevin Panter je napravio faul nad Šorterom, što je njegova četvrta lična greška. Šorter je pogodio sva tri bacanja.

Egzum je bio pomalo i sebičan i brzoplet i lagano je izgubio loptu u napadu.

Da stvar bude još gora po Partizan, trojku je na minut do kraja pogodio Šorter i sada je nerešeno 90:90
38' Nova trojka
Opet je Partizan izgbio loptu posle koje je Split poenitrao u kontri, bitno je da je na drugoj strani za tri pogodio Dante Egzum, da bi onda Nelson pogodio uz faul, ali srećom po Partizan nije pogodio dodatno slobodno bacanje.

Dante Egzum ponovo beleži poene, jer je kao brzi voz prošao pored rivala i položio uz faul. 84:90
37' Trojka Ledeja
Bitna trojka Ledeja i sada je Partizan na plus četiri 80:84.
35' Loša slobodna bacanja
Danilo Anđušić je promašio oba slobodna bacanja, i to je veliki problem za Partizan na utakmici, srećom da istom merom uzvraćaju i domaći, tako da se rezultat nije menjao, ali to se desilo posle jednog pogođenog bacanja Egzuma.

To je anulirao Nelson posle skoka u napadu, a onda je Zek Ledej nastavio tradiciju lošeg šutiranja slobodnih bacanja i bio precizan samo jednom. 80:81
34' Ekipa se smenjuju u vođstvu
Sjajno je Avramović video prazan reket i uspeo lagano da probije i pogodi za dva. Prva je šteta što Partizan nije uspeo da iskoristi i poentira u napadu, posle promašaja Splićana, Anđušić je izgubio loptu i u kontru je pobegao Kalajžić koji je vratio prednost Splitu. 78:77

Ali je Smailagić vratio prednost Partizanu posle poena sa penala. 78:79
32' Neizvesno
Šorter je prvo promašio za tri, a onda je posle skoka u napadu pogodio za dva. Partizan potom pravi faul u napadu i to ga je napravio Lesor i njemu je to četvrti faul, kao i Smailagiću.

Nelson pogađa za dva, a Smailagić snažnim zakucavanjem smanjuje prednost Splita na samo jedan poen prednosti. 76:75
31' Poeni Avramovića
Dva napada zaredom nisu iskoristili domaći košarkaši, a prve poene u poslednjem kvartalu je za Partizan doneo Aleksa Avramović posle sjajnog bekdor dodavanja Egzuma. 71:73
29' Nerešeno
Mavra je bio precizan oba puta sa linije penala, pre toga je Partizan izgubio loptu, jer je Alen Smailagić napravio faul u napadu, što je bila njegova četvrta lična greška.

Izjednačenje Splitu je doneo Šenon Šorter trojkom preko ruke Papapetrua. Da bi posle toga šutem iz ćoška doneo prednost svom timu, koje nije dugo trajalo, jer je sa mnogo osećaja nerešen rezultat na semafor stavio Aleksa Avramović. 71:71
28' Partizan ima prednost
Dante Egzum je pogodio za tri, a na drugoj strani je sjajnom akcijom, Split iznudio faul Ledeja, posle kojih je na liniju penala stao Nelson i bio precizan oba puta. 64:67
25' Ponovo Vukčević
Ponovo je Tristan Vukčević ta poluga koja je pogurala Partizan, sada je napravio prednost ispod koša i naterao domaće da naprave faul, posle kojeg je pogodio oba bacanja. Problem za Partizan može biti taj što je Naneli ušao u seriju promašaja.

Mavra pravi veliku probleme u napadu Partizana, prvo je pogodio za dva, a onda asistirao ka Kalajžiću koji pogodio uz faul. 58:62
24' Dobri minuti Vukčevića
Tristan Vukčević beleži sjajne minute na terenu, uspeo je svojim poenima da odlepi svoju ekipu na pristojnu prednost, Partizan je napokon uspoe da odbrani nekoliko napada Splita.

Na drugoj strani je svoju prvu trojku pogodio Kevin Panter, što je bila njegova prva trojka na meču. 54:58
21' Egzum
Otvorio je Split drugo poluvreme poenima Salivena, ali je na drugoj strani Dante Egzum vratio prednost za crno-beli tim. 49:51
20' Poluvreme
Partizan i dalje ima problema u odbrani, jer to je očigledno kada se vidi da je za poluvreme primio čak 47 poena.

Poslednji poen u ovoj četvrtini smo videli na 1:13 do kraja, Nelson je opet bio precizan i pogodio je za dva, pre njega je definitivno najbolji košarkaš Partizana u prvom poluvremenu Džejms Naneli pogodio za tri.

Na kraju posle prvog poluvremena Partizan vodi sa 47:48
19' Ponovo nerešeno
Imali su prednost košarkaši Splita posle poena Dominika Mavre, jer je zakasnila prednost Ledeja, to nije dugo trajalo jer je na drugoj strani nerešen rezultat vratio upravo Ledej posle poena sa linije penala. 45:45
18' Avramović
Pogodio je Aleksa Avramović za tri, ali je u međuvremenu Lesor napravio faul. Srećom po Partizan faul je stigao posle šuta pleja Partizana i zato su sudije priznale koš.

Mavra je bio precizan sa linije penala, a posle neiskorišćenog napada Partizana, poenima Nelsona, Split je ponovo izjednačio rezultat. 43:43
17' Strpljivi Partizan
Dobri, tečni i strpljivi napadi Partizana. Lepo su crno-beli kombinovali u poslednja dva napada, gde su lake poene postigli prvo Naneli, pa onda i Smailagić. Ono što mora bolje, to je igra u napadu, gde i dalje dosta škripi i to je razlog što Partizan nema veću razliku, već je samo poen razlike. 39:40
14' Razultatska klackalica
Posle minuta bez poena, sada ekipe pogađaju na obe strane terena. Partizan održava prednost od dva poena razlike, za Partizan su pogađali Papapetru i Panter, i dalje nemaju rešenja u odbrani košarkaši Partizana za Salivena koji pravi dosta problema.

Posle poena Dantea Egzuma, Partizan ima prednost od tri razlike. 33:36
12' Panter siguran
Seriju praznih napada na obe strane je prekinuo Kevin Panter poenima sa linije penala, posle prekršaja koji je nad njiim napravljen pri šutu za tri poena.Od dva bacanja Panter je pogodio dva. 27:29
11' Nerešeno
Ponovo Šenon Šorter pogađa daleku trojku, nerešeno je u Splitu. 27:27
10' Partizan ima prednost
Slaba odbrana Partizana, crno-beli ne mogu da odbrane ništa u poslednjim napadima Splita.

Ali nedozboljavaju gosti da preuzmu vođstvo domaći jer prednost Partizana održavaju Egzum i Vukčevič. 24:25
8' Dosta grešaka crno-belih
Šorter pogađa daleku trojku i sada je prednost Partizana svedena svega na jedan posed, u napadu crno-beli se oslanjaju na igru pod košem, tako da je u poslednjim napadima na liniju penala stajao Matijas Lesor, i bio je polovično precizan. 22:23
7' Problemi u napadu
Nekoliko praznih minuta košarkaša Partizana, prvo je izblokiran Lesor, pa je onda centar Partizana i izgubio loptu.

Na drugoj strani su Saliven i Šorter svojim poenima smanjili prednost Partizana. 15:19.
6' Opet Naneli
Naneli ponovo za tri, ali i Split ima odgovor na to, Nelson je nadmudrio Smailagića ispod koša i iznudio koš uz slobodno bacanje 9:16
Startna petorka
4' Ponovo Naneli
Serija poena Džejmsa Nanelija, koji je rešio da se iskupi za lošu partiju protiv Albe, sada je trenutno najefikasniji u ekipi Partizana. 9:13
3' Vraća se Split
Dva loša napada Partizana, promašivali su Naneli i Madar, to je kaznio Mavra delokometnom trojkom.

Naneli pogađa za dva iz ćoška, a na drugoj strani svoje prve poene je postigao Šenon Šorter. 7:11
1' Sjajno otvaranje utakmice
Trojkama Trifnunovića i Nanelija Partizan je otvorio ovaj susret.

Na drugoj strani prve poene za Split je postigao Dominik Mavra sa linije penala. 2:6
Počinje utakmica
Prvi napad imaju košarkaši Partizana
Sudije
Sudijska trojka na meču u Splitu će biti u sastavu:

Damir Javor, Miloš Koljenšić i Edo Javor
20. kolo: Split – Partizan 94:95
Košarkaši Partizana pobedili su kao gosti u 20. kolu ABA lige ekipu Splita, 95:94.