11. kolo: Crvena zvezda – Cedevita Olimpija 82:81

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u Beogradu Cedevita Olimpiju sa 82:81, u zaostalom meču 11. kola ABA lige.

Dobrodošli!
KRAJ
Pobeda Zvezde!
40' Nerešeno je!
Lazić je promašio drugo slobodno bacanje, da bi Lojd uhvatio ofanzivni skok.

Ubrzo je i Volden dobio dva penala, koja je pogodio, 81:81.

Još 15 sekundi je do kraja.
40' Drama!
Gosti su poveli 77:79 nakon četiri poena sa linije slobodnih bacanja.

Penal je na drugoj strani pogodio Davidovac, 78:79.

Peri ubacuje oba bacanja na drugoj strani, 78:81.
38' Promašaji
Serija promašaja sa distance i jednih i drugih, 77:75.
36' Nerešeno
Trojka Blažiča, a onda i Rupnikova trojka jednom rukom sa ramena, naterala je Radonjića na tajm-aut, 75:75.
33' Tvezda vodi
Statičan napad Zvezde rešava Volden, 74:67.
31' Tehnička treneru gostiju
Golemac ju je dobio zbog prigovora.
KRAJ III ČETVRTINE
Dve jako bitne trojke je Simonović pogodio u finišu ove četvrtine, 69:65.
28' Borba, borba
Ispalio je trojku Simonović i pogodio u bitnom trenutku. Ali, potom, poeni Perija na drugom obruču, 64:62.

Sjajan pas Hola i poeni Kuzmića po isteku napada, 66:62.

Crvena zvezda mts/ABA
26' Repriza prvog poluvremena
Na trojku Džonsa odgovara Lojd sa distance, 61:54.

Dobar potez Perija i polaganje, 61:56.

Blažič ubacuje flouter i standardno forsira igru u tranziciji, 61:58. Nešto kasnije i Hopkins pogađa iz skoka, 61:60.

Tajm-aut Radonjić.
24' Zvezda se odlepila
Davidovac je u seriji, pogađa i iz teške pozicije. Njegov 16. poen, 57:51.

Sada je i u odbrani dobro reagovao, a onda i pogodak Voldena. Tajm-aut Golemac, 59:51.
22' Tvrdo na startu II poluvremena
Spor početak drugog dela i samo jedan poen Kuzmića sa linije slobodnih bacanja, 53:51.

Davidovac koristi zicer i postaje najefikasniji pojedinac na meču, 55:51.
POLUVREME
Jako efikasno poluvreme u "Pioniru".

Igra se u serijama, centri su "skromni", a ima i dosta pogođenih šuteva sa distance, 52:51.
18' Serija Cedevita Olimpije
Serija gostiju od 11:2 i oni ponovo vode, 43:45.

Loš napad Cedevita, ali i Ritu lopta opet izlazi iz obruča.

I Rupnik pogađa trojku, 43:48.

16' Zvezda vodi, Blažič ubacuje dve trojke
Blažič pogađa trojku. Cedevita "diše za vratom" Zvezdi, 41:37.

Slobodna bacanja Zvezde, a potom još jedna trojka Blažiča. 43:40.
14' Davidovac u dobrom ritmu
Davidovac za sada igra dobar meč, 35:32.

Prolazi alej-up Cedevite i pogodak Perija, 35:33.

Novi poeni Davidovca, prodor i koš uz faul, 38:34.
12' Egal
Nakon nekoliko promašaja, prva trojka Dobrića. Hopkins na drugoj strani pogađa iz odbitka preko Kuzmića, 27:26.

Po koš na obe strane i onda laki poeni za Davidovca, 31:28. Rupnik pogađa potom u sledećem napadu uz faul Lazića, 31:30.
KRAJ I ČETVRTINE
Egal u "Pioniru", ali i serija Cedevita Olimpije u finišu prvog kvartala, 24:24.
9' Gosti opet vode
Serija gostiju od 6:0 i preokret, 20:21.
8' Nesportska Voldena, pa pet poena Davidovca
Nesportski faul Voldena. Jedan od dva Rupnik. Lopta sa strane za goste, 15:13.

Neuspešan napad Cedevite, ali je Hopkins iznudio dva bacanja, od koja je jedno pogodio, 15:14.

Lojd u padu asistira Davidovcu, koji ubacuje trojku, 18:14. Dobra reakcija Voldena u odbrani.

Na drugoj strani Davidovac pogađa oba bacanja, 20:14.
6' Rit spustio zavesu, Lojd se "zapalio"
Blažić pogađa svoju prvu trojku. Dobra odbrana gostiju, a onda i poeni Perija sa linije slobodnih bacanja, 6:12.

Lojd ubacuje još jednu "daleku" trojku, 9:12. Kakva blokada Rita na Hopkinsu...

Lojd pogađa još jednu trojku, opet iz velike daljine, neverovatno, uz faul, 13:12.
4' Lojd sa "parkinga"
Po faul u napadu na obe strane, a onda i pogodak Džonsa, 3:7.

Kuzmić je potom promašio oba "penala". Još jedan faul u napadu, ovoga puta Hopkinsa.

A onda... dalekometna trojka Lojda, 6:7.
2' Trojka na trojku, pa Blažič
Na trojku Lazića, Peri uzvraća trojkom, a Blažič dobrom kontrom, 3:5.
1' Utakmica je počela
Prvi posed imaju gosti.
Ognjen Dobrić, igrač Crvene zvezde
Oèekuje nas još jedna u nizu izuzetno teških utakmica, važnih za raspored na vrhu tabele. I dalje smo u ritmu utakmica sreda-nedelja i moraæemo da naðemo dodatnu energiju nakon nedeljne utakmice, ali na prvom mestu i rotacije koja æe biti skraæena za dva igraèa koja æe nam nedostajati u sredu. Olimpija Cedevita igra odlièno, pobedili su Mornar u Baru što dovoljno govori o njihovim kvalitetima, ali i trenutnoj formi. Moraæemo da odigramo vrlo borbeno i sa puno energije ovu utakmicu
Dejan Radonjić, trener Crvene zvezde
Ovo æe biti derbi za drugo mesto i vrlo važna utakmica za oba tima. Olimpija je odlièan tim, dobro ukomponovan, tim koji dobro igra i u dobroj je formi. Mi imamo hendikep u odsustvu Lendrija Noka i Marka Jagodiæa Kuridže, ali želimo da osvojimo nove bodove koje bi znaèili veliki korak ka drugom mestu pred plej of
 24:24, 28:27, 17:14, 13:16