Nova vest
Vesti 0

3.6.2025.

23:55

Barselona i Panter uzeli brejk u Malagi – Real siguran protiv Baskonije

Košarkaši Barselone pobedili su Unikahu 101:97 u četvrtfinalu ACB lige posle produžetka.

Autor:B92.sport

B92.sport
Barselona i Panter uzeli brejk u Malagi – Real siguran protiv Baskonije
Javier Borrego/AFP7 / Shutterstock Editorial / Profimedia

Bio je tim iz Malage blizu trijumfa u samom finišu regularnog dela, ali je katalonski klub na kraju izborio pobedu i brejk.

Unikaha je imala prednost 85:83, ali je na 2,5 sekunde do kraja Barsa dobila tri slobodna bacanja, ali je Džejms Anderson iskoristio dva i duel je otišao u produžetak.

Barselona je u dodtanom periodu dominirala, napravila možda i ključan brejk, pošto se serija igra na dva trijumfa. 

Kevin Panter je bio junak u produžetku, a nekadašnji bek Partizana psotigao je 21 poen uz šest asistencija, dok je Džabari Parker dao 20. 

Anderson je dao 16 poena, a  Kendrik Peri je u poraženom timu bio najbolji sa 12 poena  i 10 asistencija.

Ranije tokom večeri, Real je poveo u seriji protiv Baskonije sa 1-0, pošto je u Madridu slavio 82:76 uz 16 poena i 13 skokova Edija Tavaresa.

Podeli:

Komentari 0

Podeli:

U fokusu

Vidi sve
Aktuelno

Audi strahuje zbog Trampa

Najavljeno povećanje američkih carina na uvoz automobila iz EU predstavljalo bi značajan teret za Audi, izjavio je finansijski direktor te kompanije Jirgen Ritersberger.

Tanjug

9:56

2 h

Najnovije Novo Sport Sport B92 Video Video Meni Menu