Ponedeljak, 16.05.2022.

17:45

Cedevita Olimpija se osvetila Zvezdi – igraće se "majstorica" za finale!

Košarkaši Cedevita Olimpije savladali su Crvenu zvezdu rezultatom 88:80 i izborili "majstoricu" u polufinalu ABA lige.

Izvor: LN

Autor: LN

Cedevita Olimpija se osvetila Zvezdi – igraće se

Slovenački tim se osvetio Zvezdi za poraz u Beogradu i ostao u životu, pa će odluka o finalisti pasti u trećem meču u kojem će domaćin biti crveno-beli, u ponedeljak od 18.30.

Ovo je ujedno bila prva pobeda Cedevite nad Zvezdom ove sezone nakon tri poraza – i to posle neverovatne drame u završnici, koju možete da vidite u posebnoj vesti OVDE.

Zvezda je furiozno ušla u meč i uz 5/5 za tri poena došla do dvocifrene prednosti jako brzo.

Cedevitu Olimpiju to nije omelo da igra dosta brzo i da tera protivnika na greške, ali promašaja sa druge strane gotovo da nije bilo.

Ipak, usledila je velika serija domaćina, koji je već do kraja prve četvrtine uspeo da se vrati u egal.

Nespretne greške i promašaji obeležili su drugu četvrtinu za Zvezdu, a slovenački tim je izgledao dosta bolje, pa je čak i poveo sa 36:34.

Neposredno pred kraj prvog poluvremena viđen je nepromišljen potez Pulena, koji je odgurnuo ruku Branka Lazića i zbog toga dobio faul u napadu, a onda zbog prigovora i tehničku, ujedno četvrtu ličnu grešku.

Za kraj prvog dela igre Dobrić je uz zvuk sirene pogodio trojku, pa se na pauzu otišlo sa 43:44.

Treća četvrtina tek što je počela, a Zvezda je već ispunila bonus, pa se odnos izvedenih slobodnih bacanja dodatno povećavao, iako je uveliko iznosio 20+.

Međutim, srpski tim nikako nije mogao da prestane da greši i promašuje – ne smao sa distance, već i iz izglednih pozicija.

Na kraju treće deoncie domaćin je vodio 59:54 uz 20/29 sa penala naspram Zvezdinih 2/7.

Četvrtu četvrtinu obeležila su dva povratka izabranika Dejan Radonjića, oba trojkama.

Cedevita je na osam minuta do kraja imala +8, ali su usledili poeni Voltersa i Dobrića. Domaćin se ponovo odlepio, ali su onda pogodili Holins i Ivanović za 71:68 na dva minuta do kraja.

A, onda, u poslednjem minutu – prava drama.

Posle penal završnice, sve se svelo na poslednji napad Zvezde na 3,7 sekudni do kraja i -3.

Ivanović je promašio trojku, a onda Mitrović uhvatio loptu i poentirao uz faul. Poeni su mu priznati jer je faul načinjen na 0,1 sekundu do kraja, da bi nedugo zatim pogodio slobodno bacanje i poslao utakmicu u produžetak.

U dodatnih pet minuta crveno-beli, ipak, nisu imali snage da pariraju i dalje izuzetno motivisanom rivalu.

Trojka Murića uz faul za 84:78 bila je verovatno presudna, uz nekoliko ishitrenih šuteva i izgubljenih lopti na drugoj strani.
Najbolji kod pobednika bio je Murić sa 21 poenom i sedam skokova.

Blažič je imao 12 poena, pet poena i po tri ukradene lopte i asistencije, dok su po 11 poena ubacili Dragić i Ferel.

Na drugoj strani najviše poena je imao Dobrić (15). Holins je uz 14 poena dodao i po četiri skoka, asistencije i ukradene lopte, dok je 14 poena imao i Volters.

Kalinić je imao devet poena na 3/15 iz igre i 1/4 sa slobodnih bacanja.