Četvrtak, 13.01.2022.

22:20

Obradović nadmudrio Trinkijerija – 16 poena Anđušića, 14 Lučića

Košarkaši Monaka pobedili su Bajern u Minhenu rezultatom 83:78 u utakmici 21. kola Evrolige.

Izvor: SN

Autor: SN

EPA-EFE/LUKAS BARTH-TUTTAS

Nema mnogo evroligaških utakmica u ovim momentima, pa je duel Monaka i Bajerna privukao veliku pažnju.

Posle 40 minuta igre su izabranici Saše Obradovića, odnosno ekipa Monaka, pobedili minhenski Bajern koji sa klupe predvodi Andrea Trinkijeri rezultatom 83:78.

Napeta prva četvrtina je pripala Monaku, da bi Bajern zaigrao dosta bolje u drugoj deonici na krilima Korija Voldena koji je već u prvom poluvremenu imao 17 postignutih poena.

Bajern je u jednom momentu imao vođstvo 35:30, ali je u ta poslednja dva minuta usledila serija Monaka od 10:0 i na poluvreme se odlazi sa 40:35 u korist gostiju iz Francuske.

U nastavku, Monako je nastavio u istom ritmu i na kraju zasluženo slavio rezultatom 83:78.

Najefikasniji u pobedničkom timu je bio Majk Džejms sa 26 poena, dok je srpski reprezentativac Danilo Anđušić postigao 14 poena, 11 je imao Bejkon, a 10 Motiejunas, a Leo Vesterman 2 poena.

U Bajernu, sa 26 poena se istakao Kori Volden, Vladimir Lučić je imao 12, Ognjen Jaramaz 6, Radošević 2, a Šiško je meč završio bez poena.