Zvezda lako nadigrala Borac i zakoračila u finale

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Borac iz Čačka u prvoj utakmici polufinala plej-ofa Košarkaške Superlige – 101:70 (27:18, 21:18, 21:17, 32:17).

SSIzvor: B92

KLS, polufinale, prvi meč:

Crvena zvezda – Borac Čačak 101:70 (27:18, 21:18, 21:17, 32:17)

Dvorana: Aleksandar Nikolić
Sudije: Belošević, Arsenijević, Petelj

Čačani su pružali otpor u beogradskoj dvorani "Aleksandar Nikolić" donekle samo u prvom poluvremenu, a u nastavku je kvalitet došao do izražaja.

Drugi meč igraće se u nedelju u Čačku, a u subotu će Mega i Partizan u "majstorici" odlučivati o prvom finalisti.

Najefikasniji igrač susreta bio je Duop Rit sa 17 postignutih poena i šest skokova, a Aleksa Radanov je imao 13, dok su po 12 dodali Dejan Davidovac i Ognjen Dobrić.

U ekipi Borca istakao se Kočović sa 14 poena, Todorović je imao 11, a Nerandžić 10.

Crvena zvezda: Lengston Hol 10, Aleksa Uskoković 10, Dejan Davidovac 12, Branko Lazić 9, Tomas Rit Doup 17, Aleksa Radanov 13, Ognjen Dobrić 12, Marko Simonović 6, Marko Jagodić Kuridža 4, Ognjen Kuzmić 0, Lendri Noko 8.

Borac: Đorđe V. Ćurčić 8, Đorđe M. Ćurčić 3, Lautaro Tomas Lopez 5, Ivan Gavrilović 2, Stefan Janković 2, Nikola Kočović 14, Arijan Lakić 0, Nenad Nerandžić 10, Aleksa Novaković 9, Nemanja Todorović 11, Uroš Čarapić 0.

Rezultatski egal imali smo samo u prvoj četvrtini do rezultata 19:18 za Zvezdu, koja je u tom periodu šutirala trojke 7/8 (tri u prvih pet minuta je ubacio Branko Lazić)

Tada je usledila serija domaćih 8:0 na isteku tog dela igre i posle toga je ova utakmica bila jednosmerna ulica.

U drugoj deonici je Zvezda dodatno stegla odbranu i odlepila se od Borca, koji se trudio da se vrati presingom po celom terenu i pokretljivim napadima, ali izabranicima Marka Marinovića to nije polazilo za rukom.

Zvezda je uspela da u jednom momentu ode do +16 i, iako je Borac na odmor otišao sa 12 poena razlike, povratka više nije bilo.

U drugom delu je Zvezda dodatno pojačala i mnogo pre kraja došla do +20, a nešto kasnije i 30 poena prednosti.

To je navelo Marinovića da u završnici na parketu drži četvoricu kadeta: dvojicu Đorđa Ćurčića, Pavla Nikolića i Stefana Jankovića.

I svi su se u toj zanimljivoj završnici upisali u listu strelaca.

Dešavanja iz dvorane "Aleksandar Nikolić" pratićemo iz minuta u minut putem Live BLOG-a na B92.net: