Košarkaši Bajerna savladali su Himki u meču 12. kola Evrolige – 80:77.

EPA-EFE/PHILIPP GUELLAND

Stefan Jović se vratio na parket, ali nije uspeo da donese pobedu svojoj ekipi.

Na kraju se radovao Vladimir Lučić.

Himki je bolje otvorio meč i zahvaljujući Švedu i Joviću došao do +7 posle prvih 10 minuta.

Održavali su prednost sve do poslednja dva minuta prvog poluvremena.

Tada su se "raspucali" igrači Bajerna i sa nekoliko vezanih trojki preokrenuli rezultat, što je na noge diglo i Marka Pešića.

Na poluvreme su otišli sa +3, a u drugom je konstantno bila "klackalica".

U poslednju četvrtinu ušlo se sa nerešenim rezultatom i praktično se 10 minuta igralo koš za koš.

Jović je promašio polaganje i trojku u dva vezana napada pri vođstvu Himkija, pa je Bajern sa linije penala preokrenuo.

Na 40 sekundi do kraja i 78:77 Šved je promašio trojku, ostalo je 25 sekundi, Himki je odlučio da brani napad.

Neverovatna i neozbiljna odluka obila im se o glavu, pošto je Šiško na četiri sekunde do kraja promašio trojku, a onda je Bajern uhvatio ofanzivni skok i faul je napravljen na 1,5 sekundi do kraja.

Vajler-Beb je pogodio oba i bilo je +3, pa je Himki posle tajm-auta imao šut za produžetak.