Sreda, 29.05.2019.

20:11

Šved i Tima uveli Himki u Evroligu

Košarkaši Himkija pobedili su Uniks 92:91 i sa 3-1 u seriji plasirali se u finale plej-ofa VTB lige.

Međutim, mnogo važnije za tim iz Podmoskovlja je što je pobedom u seriji nad rivalom iz Kazanja izborio mesto u Evroligi sledeće sezone.

Himki su do velike pobede predvodili Aleksej Šved sa 25 (7/21 iz igre, 4/15 trojke) i Janis Tima sa 24 poena (4/6 trojke).

Odlično su ih u prelomnim momentima meča ispratili Džordan Miki sa 13 i srpski košarkaš Stefan Marković sa 11 poena uz po 3 skoka i asistencije.

Uniks su u ovom meču predvodili Rejmar Morgan sa 27 poena i 5 skokova, Džamar Smit sa 19 i Trenton Loket sa 15 poena.

Gosti iz Kazanja su sjajno otvorili meč, serijom trojki stekli čak 14 poena prednosti u prvom kvartalu (19:5), ali Himki uspeva da smanji zaostatak na samo 4 do isteka prvih 10 minuta (27:23).

Uniks uspeva da vrati kontrolu nad mečom i opet stigne do dvocifrene razlike (46:35), ali se domaćin opet "oporavlja" do pauze i smanjuje na 49:44.

Usledila je izjednačena borba u trećem periodu, u čijem finišu Uniks preokreće rezultat, ali ekipe ulaze u odlučujući kvartal potpuno izjednačene (67:67).

Nastavljena je rezultatska klackalica, da bi Himki minut i po pre kraja koševima Mikija i Zukbova stekao pet poena prednosti (90:85), što Uniks nije uspeo da nadoknadi.

Himki će u finalu VTB lige igrati sa braniocem titule CSKA.