Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Mornar sa 104:71 u osmom kolu ABA lige.

Izvor: PT

Autor: PT

Zvezda

Izabranici Milana Tomića ostvarili su i osmi trijumf u isto toliko utakmice, dok je ekipa iz Bara pretrpela šesti poraz.

Zvezda je od kraja prve četvrtine zaigrala furiozno, do kraja meča nije ispuštala prednost i zasluženo je došla do nove pobede.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Bili Beron sa 18 poena, Odžo je ubacio 14, dok je Simanić ubacio 11, odnosno Ristić 12.

Kod Mornara Taj Voler je ubacio 19, Braun 17 (2/17 iz igre), dok su svi ostali bili jednocifreni.

Mornar je veoma dobro krenuo utakmicu, ubacili su veliki broj poena za samo tri-četiri minuta, međutim Zvezde je od tog trenutka zaigrala "paklenu" odbranu i ekipa iz Bara nije postigla koš u poslednja četiri minuta prve deonice.

U drugoj prednost crveno-belih samo je rasla i na poluvreme se otišlo sa velikih +18, 50:32.

Mornar je u trećoj deonici uspeo preko Taja Volera da dođe na "samo" -10, međutim Zvezda je odmah imala odgovor. Do kraja 3/4 razlika je ponovo porasla i u poslednjoj četvrtini nije se postavljalo pitanje pobednika.

Prednost je na kraju otišla i na preko trideset poena, što dosta govori o završnici meča.

IV četvrtina:

KRAJ! Ubedljiva pobeda Zvezde, 104:71.

39' Fantastična igra Crvene zvezde. Posle trojke Reglenda i kucanja Odža prednost je +30, 99:69.

37' Marko Kešelj ušao je u igru i odmah pogodio trojku, 91:67. Luković je smanjio, a onda je Nenedić bio precizan van linije 6,75, 94:69.

35' Ristić je raspoložen, pogađa trojku i ponovo je +20, 85:65. Braun je promašio i ima 1/15 iz igre, dok je Nenadić bio polovičan sa linije za slobodna bacanja, 86:65.

34' Dušan Ristić došao je do skoka posle promašaja Reglanda i poentirao je za dva, 82:63. Uroš Luković precizan je za dva, 82:65.

32' Nenadić poentira za dva poena, 77:63. Na drugoj strani nije precizan Pavić, a promašio je i Čović za dva. Vranješ igra loš meč i maši za dva poena.

31' Mornar na startu poslednje deonice postiže koš, 75:61. Ristić je promašio sa poludistance, a potom je Čović napravio faul nad Rebićem. Pavić poentira za -12, 75:63.

III četvrtina:

30' Zvezda je odigrala još jednu rutinsku četvrtinu. Posle trideset minuta igre crveno-beli vode sa +16 i nalaze se pred pobedom, 75:59. Ipak, ima još deset minuta igre.

28' Nova trojka crveno-belih, ovoga puta precizan je Filip Čović – 69:54. Odžo faulira Vujoševića, koji je pogodio oba bacanja, 69:56.

27' Beron se razigrao, nova njegova trojka za 66:52. Na drugoj strani Sane je precizan, 66:54.

26' Nekoliko loših odluka Reglenda i Mornar preko Brauna dolazi na samo -10, 60:50. Beron pogađa za tri, 63:50.

25' Reglend prekida seriju Mornara za 60:42. Voler ponovo za tri poena, 60:45. Na drugoj strani Džo nije uspeo da poentira za dva.

24' Taj Voler pogađa za dva i smanjuje na -19, 58:39. Zvezda nije uspela da poentira, a Voler pogađa novu trojku i Tomić je morao da zatraži tajm-aut, 58:42.

22' Reglend pronalazi Berona za 54:32. Na drugoj strani Odžo je odigrao dobru odbranu i blokirao Brauna. Ipak, Sane pogađa trojku, 54:35.

21' Prvi napad u nastavkuz imaju gosti. Faje je odigrao odličnu odbranu i ukrao loptu. Reglend je sjajno ostavio loptu Odžu, koji je zakucao loptu u koš, 52:32.

II četvrtina:

POLUVREME Zvezda je odigrala odlično poluvreme i posle 20 minuta igre vodi sa 50:32.

19' Crvena zvezda dominira prvim poluvremenom protiv Mornara (45:28). Na -15 smanjio je Bobi Braun pogocima sa penala, 45:30. Simanić pogađa trojku, 48:30.

17' Ognjen Dobrić! Sjajno zakucavanje srpskog košarkaša za +13, 39:26. Pavićević je morao da zatraži tajm-aut. Simanić za maksimalnih +17, 43:26.

16' Vukota Pavić sa šest uzastopnih poena primorao je Tomića da zatraži tajm-aut, rezultat je 35:26.

15' Mornar ne može ništa da pogodi, trojku je sada promašio Taj Voler. Ristić igra odlično, iznudio je dva faula i oba puta je poentira sa linije za slobodna bacanja, 35:20.

14' Dvocifrena prednost Zvezde, trojku je pogodio Boriša Simanić, 30:20. Mornar nije iskoristio novi napad, a onda Nenadić poentira iz kontre i Pavićević je morao da zatraži tajm-aut, 32:20.

13' Majkl Odžo dominira pod obručima, već nekoliko skokova u napadu je ostvario i obezbedio crveno-belima nove posede. Ipak, Zvezda nije uspela da poentira.

12' Reglend se razigrao, odlično asistira Odžu koji zakucava loptu u koš, 27:18. Simanić je faulirao Sanea, koji je pogodio oba bacanja, 27:20.

11' Na startu druge deonice Reglend pogađa za dva, 25:16. Na drugoj strani Drenovac polaže loptu u koš, 25:18.

I četvrtina:

10' Zvezda je loše krenula prvu četvrtinu, dopustila je protivniku mnogo poena, međutim u završnici su odigrali mnogo bolje i posle prvih deset minuta igre vode sa 23:16.

9' Reglend je ostavio loptu Fajeu, koji je pogodio trojku za 20:16. Džo ima već četiri asistencije. Bobi Braun gubi loptu, Zvezda je zaigrala bolje na kraju prve deonice.

7' Taj Voler je vratio trojku, 14:14. Na drugoj strani Lazić pogađa iz driblinga za 16:16. Kejnig iz teške pozicije pogađa za 16:16.

6' Faje je pogodio za 11:11, a potom je i blokirao šut Mićovića. Beron je promašio šut za tri poena, a Lazić je obezbedio novi napad Zvezde. Ovoga puta Beron pogađa, 14:11.

4' Branko Lazić poentira za 7:9. Mićoviću lopta izlazi iz koša, a onda Beron flouterom izjednačuje, 9:9.

2' Antabija Voler pogađa za dva, 2:7. Bili Beron pogađa trojku na asistenciju Reglenda, 5:7. Reglend nije uspeo da poentira, a na drugoj strani Mićović hvata loptu u napadu i poentira, 5:9.

1' Utakmica je krenula, prvi napad imaju igrači Mornara. Bobi Braun odmah pogađa trojku, 0:3. Zvezda gubi loptu, potom Kejnig pogađa za brzih 0:5. Prve poene za crveno-bele postiže Cirbes, 2:5.