Četvrtak, 24.05.2018.

21:47

Nidam sa 34 poena 'zatrpao' Budućnost

Košarkaši Mornara slavili su na gostovanju Budućnosti u prvom meču finalne serije prvenstva Crne Gore - 84:77.

Izvor: LN

Autor: LN

Mornar je, predvođen Derikom Nidamom, tako napravio brejk i preuzeo prednost domaćeg terena od šampiona ABA lige.

Mornar je mnogo bolje počeo meč, imao dvocifrenu prednost u prvoj deonici, ali je Budućnost smanjila to na -9, da bi na poluvreme otišli sa skroz pristojkom razlikom i rezultatom od 43:38 u korist Barana.

U poslednju četvrtinu Mornar je ušao sa istom prednošću koju su imali i na poluvremenu, a pri kraju meča Nidam je preuzeo stvar u svoje ruke,

Amerikanac sa crnogorskim pasošem je prvo pogodio za prednost od četiri poena svoje ekipe, a onda jednom dalekometnom trojkom odve Mornar na velikih +7 i 79:72.

Nidam je meč završio sa 34 poena i četiri asistencije, Mićović je ubacio 21 i imao 11 skokova za dabl-dabl, dok je Brendis Reli-Ros imao 13 poena i četiri asistencije.

Kod poraženih domaćina istakao se Nemanja Gordić sa 20 poena, Barović je upisao 17, a niko više kod Podgoričana nije bio dvocifren.

Naredni meč serije igra se takođe u Morači, 25. maja sa početkom od 18.00.