EL: CSKA u završnici meča slavio nad Barsom

Košarkaši CSKA iz Moskve pobedili su Barselonu sa 92:78, u 10. kolu Evrolige.

Izvor: PT

Autor: PT

Getty images

Izabranici Dimitrisa Itudisa slomili su otpot gostiju u poslednnjih pet minuta utakmice, a ključni detalj desio se na tri minuta do kraja kada je Serhio Rodriges pogodio trojku (85:75).

Ovo je bila osma pobeda giganta iz Moskve, dok je katalonki klub doživeo šesti poraz u deset odigranih mečeva.

Barselona je ostavila dobar utisak u ovom meču, međutim nisu odoleli napadima CSKA u završnici meča.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Vil Klajburn koji je postigao 22 poena, uz tri skoka i dve ukradene lopte. Pratili su ga Nando de Kolo i Kori Higins.

Francuz je meč završio sa 18 poena, devet asistecnija, četiri skoka i isto toliko ukradenih lopti, za indeks korisnosti 28. Higins je postigao takođe 20 poena.

U poraženom timu, čak četvorica igrača su bila dvocifrena – Ertel i Serafan po 11 poena, dok su Koponen i Hanga imali 10.