Četvrtak, 02.03.2017.

20:26

Galatasaraj srušio Real u Istanbulu

Košarkaši Galatasaraja pobedili su Real Madrid u Istanbulu rezultatom 87:84 u utakmici 24. kola Evrolige.

Starsport

Turski tim je vodio praktično tokom cele utakmice, ali je u finišu umalo ispustio 18 poena prednosti koliko je imao u 30. minutu.

Ovo je tek osma pobeda za tim Ergina Atamana, dok je prvoplasirani Real pretrpeo šesti poraz u sezoni.

Galata je od starta pokazala da će odigrati ozbiljno. Dobila je prvu deonicu sa 25:20 i prednost je zadržala do poluvremena (49:46).

Dodatnu prednost turski tim je stekao u trećoj četvrtini, a kada je poveo sa 73:55 u 30. minutu delovalo je da je pobednik odlučen.

Ipak, Real je velikom serijom uspeo da se vrati i čak i povede sa 84:80 dva minuta pre kraja, ali su Dej, Tajus i Dibler doneli pobedu domaćinu.

Dej je završio sa 20 poena i 4 asistencije, 17 poena dodao je Dibler, a Micov je imao 12 poena i 4 asistencije. Kod gostiju, 16 poena ubacio je Rendolf, a 13 uz 8 skokova i 8 asistencija Luka Dončić.