Košarkaši Partizana savladali su Lukoil u pripremnom meču odigranom u hali ’Ranko Žeravica’.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

kkpartizan.rs

Partizan je pred punom dvoranom (oko 4.500 gledalaca) odigrao veoma dobar meč i slavio rezultatom 79:61.

’Crno-beli’ su tek u drugom poluvremenu slomili otpor rivala, pošto su Bugari uspevali da drže priključak u prvih 20 minuta. Međutim, serijom u poslednjoj četvrtini igrači Aleksandra Džikića stigli su do trijumfa u poslednjem susretu u ’Hali sportova’.

Adin Vrabac priključio se ekipi posle kvalifikacija za Evrobasket za reprezentaciju BiH, ali je dirigentsku palicu uzeo Vilijam Hečer koji je postigao 18 poena. Vanja Marinković postigao je četiri manje, dok je Birčević dodao 11.

Partizan će do nove sezone u ABA ligi odigrati još jedan meč, u nedelju 25. septembra gostovaće Spartaku u Subotici.

Posle generalne provere, pred timom iz Humske je priprema za put u Bar, gde će 1. oktobra početi takmičarsku 2016/17, utakmicom protiv Mornara u prvom kolu ABA lige.