Četvrtak, 24.03.2016.

21:41

Raduljica, Vilijams odveli PAO korak do plej-ofa

Košarkaši Panatinaikosa stigli su na korak od plasmana u plej-of Evrolige.

Tim Aleksandra Đorđevića je na teškom gostovanju savladao Darušafaku 86:84 u Istanbulu.

Najefikasniji u grčkom timu bio je srpski reprezentativac Miroslav Raduljica sa 21 poenom uz 6 skokova, ali i 5 izgubljenih lopti.

Turci su imali 13 poena prednosti u prvom poluvremenu, ali su je ispustili u roku od nekoliko minuta.

Pri rezultatu 42:29, PAO predvođen Raduljicom sa četiri poena pravi seriju 11:0 za egal pred drugo poluvreme.

Usledila je velika borba uz rezultatsku "klackalicu", te neizvesna penal završnica.

Junak pobede PAO bio je Amerikanac Eliot Vilijams koji je u završnim minutima pogodio trojku, a potom i dva penala za pobedu dve sekunde pre kraja.

Vilijams je meč završio sa 19 poena, a "dvocifrena" su bila još dvojica Amerikanaca, 12 je ubacio Džejms Feldejn, a 10 Džejms Gist.

U domaćem timu istakao se Semih Erden sa 18 poena, 12 je dodao Manučar Markoišvili, dok je 11 ubacio Emir Preldžić.

PAO će u poslednja dva kola Top 16 faze da se bori sa Lokomotivom i Crvenom zvezdom za plasman od 2-4. pozicije, s tim što minimalnu šansu za plej-of i dalje ima i Anadolu Efes.

Poraz turskog tima u petak od Unikahe šalje Grke i Srbe među osam najboljih ekipa u Evropi.