Utorak, 01.12.2015.

16:55

PL: Polimarku titula kolo pre kraja

U desetom, pretposlednjem, kolu Poslovne lige Polimark je obezbedio titulu pobedom nad Gradskim zavodom zdravlja 5:2.

Ekipa Polimarka je tako stekla nedostižnih pet bodova prednosti u odnosu na prve pratioce – Delta Holding i B92.

Ekipa B92 savladala je dosta ubedljivo Monad financial 6:1, pa će se u poslednjem kolu boriti za drugo mesto na tabeli.

JTI je izbacio ekipu Loreal iz osam najboljih pobedom nad Allied testingom 4:0, dok je Ringier savladao NIS posle preokreta 4:3, a upravo će se ove tri ekipe, uz GZZ , boriti za što bolji plasman od četvrtog do osmog mesta u ligškom delu.

Liga banaka i osiguranja: Eurobanka obezbedila trofej u ligaškom delu

Ekipa Eurobanke iskoristila je remi Sberbanke, sa Hypo Alpe Adria bankom 1:1, i pobedom nad Procredit bankom 4:2, pa ima pet bodova prednosti i obezbedila je trofej prvaka ligaškog dela kolo pre kraja.

Banca Intesa je posle nekoliko loših partija ponovo ona stara, a play-off obezbeđen je pobedom nad Credit Agricole bankom 6:2. U duelu koji je dosta značio i jednoj i drugoj ekipi. AIK banka savladala je Societe Generale banku sa 2:1 i zadžala dobre šanse za plasman među osam najboljih ekipa.

Komercijalna banka je u derbiju kola savladala Unicredit banku posle preokreta 2:1 i predstoji im borba za što bolji plasman pred play-off. Korak ka završnoj fazi takmičenja napravila je i Raiffeisen banka pobedom nad Uniqa osiguranjem 4:1.

U utorak od 19 časova na programu je zaostali meč devetog kola, Hypo-Alpe Adria bank - Procredit bank, posle kojeg će se dosta jasnije znati koje ekipe će se narednog vikenda, u poslednjem kolu ligaškog dela, boriti za četvrtfinale.

PL (košarka): Unikredit čuva vrh

TCL – Raiffeisen 77:50 (28.11. – meč 5. Kola)

Bez iznenađenja na meču koji je završio kao što je i počeo, lagano i bez napetosti. TCL je vodio ceo meč i diktirao tempo dok je Raiffeisen borbenošću pokušao da se suprotstavi boljem protivniku. Bolja realizacija i organizacija igre ekipe TCL dovodi Raiffeisen do još jednog poraza.

TCL - Čović 11, Milunović 10, Piperski 11, Vukićević 17, Nikčević 6, Milijanović 20, Podrumac 2

Raiffeisen - Kraupa 4, Radojičić 14, Cvetković 16, Šoškić 10, Kovačević V. 4, Kovačević A. 2

Procredit – Societe Generale banka 71:53

Sigurnije odigrano prvo poluvreme za Procredit dok je SGB tražio svoju igru. SGB pokušava da stigne prednost protivnika koji promenama odbrane (zona-čovek) uspešno kontroliše razliku od desetak poena. SGB borbenošću i individualnim akcijama ne uspeva da poboljša igru te se u 34 minutu Procredit odvaja na +14, što se na kraju ispostavilo kao ključna prednost za još jednu pobedu.

Procredit - Savić 4, Gajić Miloš 27, Radovanović 10, Živanović 17, Gajić Milorad 12, Filipović 1

Societe Generale banka - Mišljenović 2, Cebalović 7, Pindić 21, Andrejić 4, Blagojević 4, Miladinović 8, Belecki 7

New Marinero – Nigrin 50:67

Od starta Nigrin ima blagu prednost koji su stekli nešto smirenijom igrom u napadu. U drugom poluvremenu se nastavlja uglavnom egal meč. Pozicioni napadi sa puno ofanzivnih skokova na obe strane nisu uticali da neka od ekipa napravi prednost, 37:37 u 28 minutu. U 4/4 se igra ubrzava u kojoj se Nigrin bolje snalazi i u 37 minutu vodi 43:54 što je bilo dovoljno za mirnu završnicu meča.

New Marinero - Mićović 4, Miljanić 4, Pandovski 6, Čolović 13, Tejić D. 12, Petrović Č. 6, Borjanović L. 1, Borjanović F. 4

Nigrin - Vasiljević 8, Nikolić 16, Šabanović 14, Radić 11, Guteša 11, Trifunović 1, Mišković 6

Soko - Unicredit 63:80

Soko je rezultatski pratio protivnika samo 1/4 iako je energijom pruženom na terenu pokušao da nadoknadi nedostatke u igri. Prednost je rasla svakog minuta a Soko nije imao odgovor. Unicredit, lider na tabeli, je imao više razpoloženih igrača te nije bilo dileme da će dobiti i ovaj meč.

Soko - Živković 23, Gambiroza 14, Cvetković 7, Janković 4, Tresović 9, Rajić 6

Unicredit - Stevanović 22, Ivančević 4, Petrović 15, Marković 13, Mladenović 8, Ilijašević 11, Abramović 5, Andonov 2

Allied testing - Kappastar 53:58

Allied testing se borio za drugu pobedu a Kappastar za 8. poziciju u ligi koja vodi u playoff. Kappastar očekivano preuzima inicijativu u meču i u 3/4 ima prednost od 15 poena. Medjutim, 4/4 donosi više uzbudjenja jer Allied testing agresivnom odbranom i kontranapadima dolazi u 36 minutu do 44:45, pa na manje od minut i po pre kraja do 50:50. Nakon time out-a za Kappastar, Jović sa kapice ubacuje šut za poena i vraća vodjstvo Kappastaru. U poslednjem minutu meča Allied testing se nije najbolje snašao i beleži još jedan poraz (napomena - broj pobeda Allied testinga u ligi ne oslikava na pravi način energiju koju ekipa ulaže u svakom meču)

Allied testing - Knežević 11, Marković 15, Pjanović 12, Rudić 2, Dimitrijević 10, Šinžar 1, Stojković 2

Kappastar - Janković 6, Bogješić 11, Stefanov 25, Jović 10, Jelić 4, Drakulić 2

Beogradski vodovod – TCL 79:85

Odličan takmičarski meč dve iskusne ekipe koje su vodile žestoku borbu u reketu. U prvom poluvremenu su nijanse odlučivale koja će ekipa imati prednost na polovini meča. Beogradski vodovod je koristio loše preuzimanje igrača protivnika i realizuje otvorene šuteve i stiče prednost posle 20 minuta igre od 5 poena. Od 3/4 kreće još dinamičnija borba, 23 minut 45:45, 27 minut 53:58. U 4/4 ekipe su igrale u naletima, čvrsto u odbrani i angažovano u napadu vezujući poene ne dozvoljavajući protivniku da se rezultatski udalji. 37 minut 70:73, BVK pokušava sa distance da pretekne rivala, nepoštujući dogovor sa time out-a da igraju pick and roll, dok se TCL oslanja na sigurne Milunovića i Milijanovića koji donose pobedu ekipi sa linije slobodnih bacanja.

Beogradski vodovod - Radojičić 16, Cvetanović 13, Milenović 16, Kristić 14, Mrkić 8, Božović 8, Kovrlija 2, Stamenić 2

TCL - Milijanović 28, Misirača 16, Milunović 15, Radosavljević 19, Piperski 7

Raiffeisen – Banca Intesa 51:72

Raiffeisen je najbolji tim 10. Kola, što je zaslužio spartanskom borbom protiv šampiona. Retko se dešava da ekipa izgubi a ne bude pobedjena, kao ovaj put. Banca Intesa je kvalitetniji tim koji dugo igra zajedno i nije slučajno dvostruki šampion, ali otpor protivniku i energiju koju je unela u meč ekipa Raiffeisen-a sa 6 igrača je za pohvalu. Rezultatski, Banca Intesa je vodila od početka dok je Raiffeisen jurio razliku a najbliže su bili početkom 3/4, 41:47. Do 37. minuta Raiffeisen je imao snage za 51:61, nakon čega Banca Intesa uvećava vodjstvo do konačnih +21.