Ponedeljak, 12.01.2015.

22:09

ABA: Debakl Cibone, Partizan sâm 4.

Košarkaši Zadra deklasirali su Cibonu sa 77:51 u poslednjem meču 17. kola regionalne ABA lige.

Izvor: SO

Autor: SO

Posle poraza Zagrepčana, Partizan je usamljen na četvrtoj poziciji koja vodi u plej-of sa skorom 10-7, dok Cibona ima trijumf manje.

Zadar ima skor 8-8, uz meč manje sa Levskim koji je na programu 26. januara.

Gosti iz Zagreba bolje su počeli meč, posle šest minuta vodili su sa 8:0, ali je Zadar zaigrao čvršće u odbrani, proradio je i šut za tri, pa su domaći brzo preokrenuli i stekli dvocifrenu prednost već u drugoj četvrtini.

Prednost je do kraja meča samo rasla, pa je tim Anta Nazora zasluženo stigao do pobede.

Najbolji kod Zadra bio je Ivanov sa 13 poena, 6 skokova i 5 asistencija, Filip Kraljević imao je 14 poena i 6 skokova, a najefikasniji je bio Franko Šango sa 17 poena (6-9 iz igre).

Kod Cibone je Jure Lalić zabeležio 14 poena i 5 skokova, a Dominik Mavra dodao je 10 poena i 5 asistencija.