Četvrtak, 02.05.2013.

21:32

Žalgiris obradovao CZ, vodi 2-0

Košarkaši Žalgirisa poveli su sa 2-0 u finalnoj seriji plej-ofa litvanskog šampionata protiv Lijetuvos Ritasa.

Tim iz Kaunasa savladao je najvećeg rivala na njegovom terenu sa 77:71, iako je gubio 14 poena razlike u drugoj četvrtini.

Junak pobede bili su Kšištof Lavrinović sa 22 poena i Mingaugas Kuzniskas sa 12 uz 9 skokova. Ukoliko tim iz Kaunasa osvoji titulu, ekipa Crvene zvezde biće veoma blizu plasmana u Evroligu.

Renaldas Seibutis je predvodio Ritas sa takođe 22 poena, dok je Nemanja Nedović bio sjajan sa 19 uz 5 asistencija i 2 skoka.

Činilo se da će Ritas lako do 1-1, jer je poveo 38:24, da bi u finišu poluvremena Žalgiris smanjio na 38:35 i potpuno preokrenuo tok meča.

Žalgiris je preokrenuo u trećem periodu na 55:53, da bi meč rešio u penal završnici. Nedović i Seibutis preokreću na 71:69, Lavrinovič i Katalinas vraćaju koš prednosti gostima, a onda kreće.

Katelinas promašuje oba penala 30 sekundi pre kraja, Žalgiris beži na 76:71, a domaći promašuju još dva penala i gosti slave sa 77:71.

Kalkulacije u vezi sa plasmanom Partizana i Zvezde u Evroligu pročitajte ovde.