Nedelja, 08.05.2011.

14:31

EL:Sijena ubedljivo do trećeg mesta

Košarkaši Montepaskija iz Sijene ubedljivo su pobedili Real 80:62 (19:11, 17:21, 21:13, 23:17) u meču za treće mesto na fajnal-foru Evrolige u Barseloni.

Ekipe poražene u polufinlanim duelima sa Panatinaikosom i Makabijem bile su izjednačene u prvih 20 minuta.

Igrači Sijene su boljom igrom u drugom poluvremenu zasluženo došli do pobede i trećeg mesta. Najefikasniji kod pobednika bio je Lavrinovič sa 17 poena, dok je Milovan Raković postigao 8 poena i imao 11 skokova.

U poraženom timu Serhio Ljulj je ubacio 23 poena, Tomić i Rejes po 8, a Novica Veličković 7.

Sijena je odlično ušla u meč, vrlo brzo je došla do prednosti od 12:2, a do kraja prvog perioda uspela je da je održi i na kratak odmor ode sa 19:11. Madriđani su se u drugoj četvrtini vratili, i do poluvremena smanjili zaostatak na samo četiri poena.

Posle prvih 20 minuta najbolji u timu Sijene je srpski košarkaš Milovan Raković sa šest poena za 14 minuta, dok Kšištof Lavrinovič ubacio pet. Marko Jarić je za sada na terenu proveo šest minuta i za to vreme je upisao dva poena. Kod Reala, najefikasniji su Ante Tomić i Nikola Mirotić sa po šest poena, dok Novica Veličković nije ulazio u igru.

U prva tri minuta treće deonice Sijena je imala prednost ne veću od šest poena. Ljul je pogodio trojku za Real, a zatim i dva slobodna bacanja, dok je drugoj strain Dejvid Mos imao seriju od pet vezanih poena. Koš centra Lavrinoviča Sijena je sredinom treće četvrtine imala +8. Novom serijom 8:0 za koju je najzaslužniji bivši plej Partizan Bo Mekejleb, pa Montepaski u 29. minutu ima +14, 53:39.

Do kraja četvrtine Serhio Ljul je postigao šest poena za Real, Lavrinovič četiri za Sijenu, pa je na kraju treće četvrtine rezultat bio 57:45 za klub iz Toskane.

Već u uvodnim minutima poslednje četvrtine iako je Sijena imala prednost koju je Real mogao da dostigne, pobednik je bio poznat. U prvih pet minuta prednost Montepaskija nije išla ispod deset poena, a posle poena Zizisa bilo je +15, 68:53 pet minuta pre kraja susreta.

Preko raspoloženih Litvanaca Sijena je povećaval svoju rezultatsku prednost, konačan rezultat i najveću prednost svojim košem postavio je Tomas Res, 80:62.

Milovan Raković je odlično odigrao meč za treće mesto. Užičanin je postigao osam poena, I imao 11 skokova od toga čak 6 u napadu. Marko Jarić je za 11 minuta postigao jedan koš (1/6 šut iz igre), dok je Novica Veličković u dresu Reala za deset minuta postigao 7 poena.

Real: Tomić 8 (7sk), Priđoni (0/5 za 3, 5as), Suares 1, Rejes 8, Mirotić 6 (6sk), Rodriges, Veličković 7, Begić 4, Fišer 4, Ljulj 23, Taker.

Montepaski: Mekejleb 10, Zizis 9, Hejrston 4, Karareto 5, Raković 8 (11sk), Lavrinovič 17, Kaukenas 8, Res 4, Mikelori 2, Jarić 2 (5sk), Aradori, Mos 11.

Makabi i Panatinaikos će se za titulu šampiona Evrope, šestu u istoriji svog kluba, boriti od 16.30 časova.