Utorak, 21.12.2010.

21:52

Hemofarm prošao u Top 16 Evrokupa!

Košarkaši Hemofarma plasirali su se u Top 16 fazu Evrokupa iako su u gostima poraženi od Asvela sa 81:80 (27:21, 16:14, 20:24, 18:21) u poslednjem meču grupe B.

Izvor: MT

Autor: MT

Hemofarmu je za prolaz u narednu fazu u Vilerbanu bila potrebna pobeda ili poraz do četiri poena razlike, pošto su Vršcu slavili sa 97:93.

Najefikasniji kod Vrščana bili su Anđušić sa 20 poena i Savović sa 16, dok je Volš zabeležio 21 poen za Asvel. Hemofarm takmičenje nastavlja u grupi I sa Uniksom, Cedevitom i prvoplasiranom ekipom grupe C.

Domaća ekipa je povela sa 5:0, ali je Hemofarm uzvratio serijom od 7:0 preko Petrovića i Savovića. Sredinom prvog perioda igre, Asvel je preuzeo inicijativu pa je sa devet uzastopnih poena preokrenuo rezultat u svoju korist i poveo sa 19:12. Seriju Francuza prekida Džerom Džordan pogotkom uz dodatno slobodno bacanje. Asvel je do kraja prve četvrtine sačuvao prednost i vodio je sa 27:21.

Druga četvtina igra protekla je u ujednačenoj igri, bez puno koševa. Asvel je u 16. minutu igre posle polaganja Hamondsa imao i deset poena prednosti (36:26), ali je prednost na poluvremenu za Francuze na kraju iznosila manje od deset poena – 43:35. Najefikasniji posle prvih dvadeset minuta igre u Hemofarmu bio je Džordan sa sedam poena, dok su Savović i Anđušić postigli po šest. U Asvelu je dominirao Met Volš sa 15 poena.

Drugo poluvreme nije dobro počelo za Vrščane pošto su domaći košarkaši posle nekoliko minuta imali čak 12 poena prednosti, 51:39, posle trojke Želabala. To kao da je probudilo ekipu Hemofarma kojaj e odmah uzvratila trojkom preko Anđušića, da bi zatim Krstović postigao novu. Posle novih poena Anđišića, ponovo je bilo samo „plus šest“ za Asvel. U poslednjem minutu treće četvrtine Vesterman je postigao trojku za Asvel, da bi Mustafa Abdul Hamid odmah uzvratio pa se u poslednji period igre otišlo sa podnošljivih „minus četiri“.

Poslednja četvrtina je otvorena kao što je treća zatvorena – trojkom Abdul Hamida. Domaća ekipa je do polovine poslednjih deset minuta igre održavala pet poena prednosti, da bi Anđušić, svojom drugom trojkom, ponovo smanjio na dva poena zaostatka. Do poslednjeg minuta viđena je rezultatska klackalica, gde su Vrščani u više navrata dolazili na koš zaostatka. Pogocima Anđušića sa linije slobodnih bacanja, Hemofarm je imao rezultat koji ga vodi dalje – 77:75 za Asvel. Džeferson je zatim pogodio za dva poena, da bi usledio niz grešaka na obe strane. Prvo je Anđušić izgubio loptu, da bi Hamonds promašio trojku. Zatim je Pavković bio neprecizan, kao i Volš sa druge strane. Abdul Hamid je fauliran, ali je pogodio samo jedno bacanje za 79:76. Džeferson je zatim pobodio oba bacanja, da bi Abdul Hamid uzvratio trojkom (81:79). Met Volš je u narednom napadu promašio šut za tri poena, Tili je uhvatio loptu ali je bio neprecizan. Pavković je uhvatio loptu posle čega je fauliran. Plejmejker Hemofarma je ubacio prvo bacanje, čime je potvrdio prolaz Vrščana uprkos porazu rezultatom 81:80.

Uspehu Hemofarma doprinosi i činjenica da je ekipa iz Vršca igrala bez Milana Mačvana, koji je potpisao za Makabi i bez centara Milivoja Božovića i Ivana Maraša.

Pored Hemofarma, u Top 16 fazu iz grupe B prošao je i Getingen koji je poražen na gostovanju Bešiktašu sa 91:86.