Prednost za Hemofarm i Partizan

Košarkašice Hemofarma savladale su Redivoj Korać 77:53, dok je Partizan bio bolji od Voždovaca 80:70, u prvim utakmicama polufinala plejofa Srbije.

Vrščanke su već sredinom prve četvrtine imale dvocifrenu prednost, pa su bez mnogo teškoća u nastavku diktirale tempo i zasluženo izborile ubedljivu pobedu. Najefikasnija je bila Dara Kovačević sa 15 poena, uz šest skokova. Revanš susreti na programu su u četvrtak.

„Pilulice“ su u Vršcu u prvih pet minuta napravile seriju od 13:2, preko Biljane Stanković i Saše Čađo, a samo minut kasnije na semaforu je stajalo 16:4 za domaći tim. Ivana Grubor je pokušala da vrati svoj tim u igru, ali već tada je bilo jasno da će izabranice Miroslava Popova lako doći do prve pobede u seriji.

Tandem Stanković Kovačević rešetao je koš rivalki, pa su Vrščanke u 18. Minutu imale 20 poena prednosti (39:19, posle trojke popularne Biks). Od 37 poena, koliko je ekipa Radivoja Koraća ubacila do kraja trećeg perioda, čak 21 poen su postigle iz slobodnih bacanja (šutnule 32 puta), a „pilulice“ su samo devet puta stale na liniju penala. Ipak, to nije znatno uticalo na rezultat. Najveća prednost na utakmici bila je u 37. minutu, kada su domeće povele sa 31 poena razlike (71:40).

Svoj debi u dresu Hemofarma STADA imala je i Biljana Pešović, koja je na terenu provela 30 minuta i ubacila 13 poena.

Sledeća utakmica se igra u Beogradu, u četvrtak od 19.30 časova. Igra se na dve pobede.

Hemofarm Štada: Mandić 3, Dojčinović 6, Tihamirova 4, Stanković 13 (6 as), Vučković, Kovačević 15 (6 sk), Šaponjić, Mitov 6, Ajduković 9 (6 sk, 4 blokade), Pešović 13 (5 sk, 4 uk. lopte), Čađo 8 (4 uk. lopte), Milutinović.

Radivoj Korać: Čolić, Dijan, Stanković, Milutinović, Jovanović J. 10, Musulin 8, Ivanović 7, Grubor 13, Brajković 3, Vuković 2, Vulić 8, Jovanović N. 2.