Četvrtak, 28.08.2008.

10:31

Poraz košarkašica Srbije od Grkinja

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije izgubila je od Grčke, 85:82, u prvom meču kvalifikacija za PE u Letoniji 2009.

Izvor: B92, Sportski žurnal

Autor:B92, Sportski žurnal

Utakmicu koja je do poslednjeg minuta bila neizvesna odlučilo je iskustvo Grkinja koje su u poslednjih deset minuta uspele da nadoknade prednost našeg tima i dođu do pobede. Ekipa Jovice Antonića stekla je prednost posle deset minuta igre, na poluvremenu je bilo 44:43, a u trećem periodu je domaći tim ponovo bio bolji. Ipak, u finišu su Grkinje, predvođene Malcijevom, uspele da dobiju utakmicu.

Pred oko 2.000 gledalaca u Nišu najefikasnije u našem timu bile su Perovićeva (20) i Milovanovićeva (18), a za Grčku Evantina Malci postigla je 29 poena, Dimitra Kalencu 19.

"Gošće su igrale stabilno, bez velikih padova osim na početku utkamice kada smo stekli veliku prednost. Sjajna je bila Malci. nemam šta da zamerim svom timu, borio se maksimalno, ali su mladost i manjak iskustva presudili. Moramo da zaboravimo Grčku i da se dobro pripremimo za meč sa Belgijankama," rekao je posle utakmice selektor Jovica Antonić.

Reprezentacija Srbije u drugom kolu kvalifkaicione grupe 'D' u subotu gostuje u Belgiji.

Srbija - Grčka 82:85 (28:19, 16:24, 22:17, 16:25)

Srbija: Erić 14, Miljković 2, Rizvić, Roglić, Kresović 4, Milovanović 18, Knežević 5, Perović 20, Mitov, Kovačević 6, Rad, Musović 13.
Grčka: Kalentzou 19, Kostaki 7, Čatzinikolau 2, Spatharou, Kalitsidou 9, Maltsl 29, Papamihal 3, Zerva, Katopodi, Kosma 4, Soulis 12, Dimitraku.