18:36

NLB: Treća uzastopna pobeda Voše

Izvor: MR

Autor: MR

Košarkaši Vojvodine pobedili su kod kuće ekipu Širokog sa 77:69 (21:13, 21:15, 17:20, 18:21) u 10. kolu regionalne NLB lige. Najefikasniji u trećoj uzastopnoj pobedi Vojvodine bio je bek Ištvan Nemet sa 15 poena, Miloš Bojović je postigao 13, Ivan Ivanović 11, a Golubović i Paunić po 10. Sa druge strane, goste je predvodio Štemberger sa 21 poenom, dok je Lever ubacio 17.

U Maloj sali Spensa, ekipa Ivice Mavrenskog držala je meč pod kontrolom tokom prve tri četvrtine, ali su gosti iz Bosne i Hercegovine ozbiljno pripretili u finišu utakmice.

Početkom druge četvrtine, Novosađani su stekli prvu dvocifrenu prednost, 23:13, u 22. minutu bilo je +20 (48:28) za Vojvodinu, ali je ekipa Širokog, predvođena Portorikancem Fajardom i Štembergerom, uspela u 33. minutu da smanji na samo 4 poena zaostatka, 61:57. Ipak, Vojvodina serijom od 12:3, nekoliko minuta pre kraja, konačno rešava pitanje pobednika.

To je treća uzastopna i ukupno peta pobeda Vojvodine u regionalnoj ligi. Novosađani sada imaju polovičan učinak 5-5, a u sledećem kolu gostuju Zadru.

S druge strane, Široki ostaje na dnu sa učinkom 1-9. Poraz u Novom Sadu bio je osmi uzastopni za hercegovačku ekipu.