16:16

Juniori FMP-a bez trofeja u Atini

Izvor: MR

Autor: MR

Juniori FMP-a nisu uspeli da osvoje "Nike International" turnir u Atini, koji se održava paralelno sa F4 Evrolige. "Panteri" su u finalu izgubili od litvanskog Žalgirisa sa 78:74.

Još jednu odličnu partiju pružio najbolji strelac turnira Milan Mačvan sa 28 poena i 15 skokova, Branko Lazić je imao 11, a Bojan Subotić 12 poena. Litvance su predvodili Motiejunas sa 20 i Cepukaitis sa 19 poena.

Žalgiris je vodio tokom većeg dela utakmice, a u pojedinim trenucima imao je i ubedljivo vođstvo. Šansu za preokret, FMP je dobio u poslednjoj četvrtini, kada su smanjili na 76:74, minut i 10 sekundi pre kraja, ali je to bilo sve od beogradske ekipe.

Ekipa Slobodana Klipe je, bez obzira na poraz u finalu, ostavila fantastičan učinak na turniru u Atini, nakon ubedljivih pobeda nad Olimpijakosom, CSKA i Montepaskijem.