Svislajonsi ubedljivi

Izvor: Saša Ozmo

Autor:Saša Ozmo

U subotu su odigrane četiri utakmice u okviru 11.kola Naše Sinalko lige.

Sloga je, pred 2000 gledalaca, savladala Napredak Rubin rezultatom 71:70. Perica Mitić je bio najbolji kod Kraljevčana sa 19 poena i 5 osvojenih lopti, dok je kod gostiju najefikasniji bio Mijailović sa 18 poena.

Svislajonsi su u Hemijskoj školi u Vršcu pobedili Ergonom sa 102:83. Nišlije su ozbiljan otpor pružili jedino u prvoj četvrtini, a već na poluvremenu je bilo osamnaest razlike za domaće. Kod Vrščana, najbolji su bili Minić sa 18 i Mandić sa 16 poena, dok je Jovanović postigao 22 za goste.

Beograd je ostvario treću pobedu u šampionatu, pobedivši Borac rezultatom 80:79. Čačani su imali šut za pobedu, ali Bralović je bio neprecizan. Najzaslužniji za trijumf domaćina bili su Radonjić sa 21 i Ilić sa 15 poena. U redovima Borca, Osmokrović je postigao 24, a Marković 20 poena.

Radnički je u Leskovcu pobedio Zdravlje rezultatom 89:81 i tako zabeležio šesti trijumf u prvenstvu. Domaćima nije pomogla ni fenomenalna partija Slobodana Mitića, koji je postigao 38 poena. Pešić sa 24 i Janjušević sa 22 poena su bili najefikasniji u redovima Kragujevčana.

U nedelju se sastaju Mega Ishrana i Mašinac, dok je u petak Vojvodina savladala Novi Sad rezultatom 83:71.