Petak, 19.09.2003.

22:16

EP za žene: SCG - Francuska 70:68

Košarkašice Srbije i Crne Gore uspele su da savladaju najbolji tim Francuske sa 70:68 (25:10, 15:17, 14:23, 16:18) posle veoma neizvesne utakmice. Počelo je odlično za "plave" koje su sredinom druge četvrtine imale i do 20 poena prednosti.

Francuskinje su medjutim krajem druge četvrtine pojačale odbranu i zaigrale presing, te prouzrokovale nekoliko grešaka plavih.

Reprezentativke SCG uspele su da se konsoliduju i zadrže visoku prednost do kraja poluvremena, 40:27.

U trećoj četvrtini Francuskinje pojačavaju tempo i potpuno pristižu vodjstvo "plavih", 54:50. Do kraja meča vodila se neizvesna borba ali reprezentativke SCG uspele su da sačuvaju minimalno vodjstvo do samog kraja.

Poslednji napad kod rezultata 69:68 za "plave" imale su Francuskinje. Nisu ga iskoristile, napravljen je faul u napadu i posle slobodnih bacanja postavljen je konačni rezultat 70:68 za SCG.

U pobedničkoj ekipi najviše su se istakle Gordana Grubin, koja je postigla 17 poena i imala šest asistencija i sedam skokova, kao i Slobodanka Tuvić sa devet poena i 12 skokova."Plave" su poražene u petak uveče u Pirgosu od Poljske sa 70:60 u prvom kolu Evropskog prvenstva u Grčkoj.

Narednu utakmicu "plave" igraju u nedelju od 15:30 protiv reprezentacije Češke.