Košarka 542

14.5.2024.

0:40

Zvezda vodi 1-0; Crno-beli bez izjava; Obradoviću zasmetao propust VIDEO

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Partizan 85:82 u prvom meču finalne serije ABA lige.

ABA/Dragana Stjepanović

Heroj crveno-belih u dramatičnoj završnici u Pioniru bio je Dejan Davidovac koji je pogodio oba slobodna u poslednjim sekundama.

S druge strane, Aleksa Avramović je promašio šut za prpdužetsk sa polovine terena uz zvuk sirene.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi je bio Jago Dos Santos sa 18 poena i 6 asistencija.

Luka Mitrović i Miloš Teodosić su dodali po 14 poena.

Kod Partizana Džejms Naneli je bio najbolji sa 27 poena i šest skokova.

Kevin Panter je ubacio 13 poena, dok je Aleksa Avramović dodao deset poena..

Druga utakmica je na programu u sredu 15. maja, a domaćin je ekipe Crvene zvezde.

Jago

"Ovde je bolja atmosfera, navijači su kao u Brazilu, gde su bliži terenu, ovde je dosta bolje, dobro je i u Areni", rekao je Jago Dos Santos.

Trener Zvezde o povredi Nikole Topića

"Nikola ima problem sa istim kolenom. Večeras će morati na magnetnu rezonancu, pa ćemo sutra utvriditi tačno stanje", rekao je Sferopulos.

23:39

Košarkaši Partizana nisu bili raspoloženi

Partizan nije slavio u prvom meču finalne serije ABA lige. Crno-beli su poraženi posle triler završnice u dvorani "Aleksandar Nikolić" rezultatom 85:82.

Posle meča košarkaši Partizana nisu bili raspoloženi za izjave, te su brzo napustili halu "Aleksandar Nikolić".

23:29

Sferopulos posle pobede u prvom meču

"Čestitam igračima na prvoj pobedi i vođstvu 1:0. Kao što ste videli, utakmica je bila dobra reklama za dva najbolja srpska tima. Ova utakmica je bila ABA lige na vrhunskom nivou na obe strane. Interesantna utakmica. Važno je bilo da pri rezultatu 26:35 odigrali dobru odbranu. Detalji su na kraju odlučivali. Postigli smo koševe iz teških situacija. Odbrana je bila izvanredna u poslednjih šest minuta. Detalji su bili na našoj strani. Partizan je dobar i kvalitetan tim, ali ovo je samo 1:0. Moramo da se fokusiramo na sledeći meč. Atmosfera je bila odlična, hvala navijačima, pogotovo što nije bilo incidenata i ubacivanja predmeta na teren", smatra trener Crvene zvezde.

23:22

Obradović o završnici meča

"Ako ljudi koji sede za zapisničkim stolom dozvole da se u najvažnijem napadu ne zaustavi vreme i ide sat. Ostalo je 24 sekudni do kraja i 11 da Zvezda završi napad. To nije normalno i uobičajeno. Treba neko da povede račune na tome. Čestitam još jednom mojim igračima i Crvenoj zvezdi na pobedi."

23:19

Željko Obradović na konferenciji za medije

"Izvanredna utakmica. Čestitam Zvezdi na pobedi. Ponosan i zadovoljan kako je moja ekipa izgledalo. Čestitam i njima", rekao je Obradović.

23:18

VIDEO Reakcije posle utakmice

23:03

Zvezda vodi 1-0 u finalu ABA lige!

Crveno-beli odbranili Pionir – 85:82

23:02

Davidovac stavlja tačku! Avramović nije uspeo da utiša Pionir!

Gledale su sudije da li je lopta izašla u aut od Avramovića ili Nedovića.

Presuđeno je da je posed za Zvezdu, Davidovac je dobio nova dva penala koja je realizovao, pa je crno-belima preostalo manje od pet sekundi da stignu do trijumfa.

Uzeo je loptu u ruke Aleksa Avramović i promašio sa polovine terena, što je označilo pobedu domaćeg tim – 85:82

23:00

Naneli uzvraća za vrhunac drame!

Poslednji tajmaut Željka Obradovića. Pogodio je Naneli za tri, ali je pre toga fauliran od strane Mitrovića, pa umesto koša dobija dva bacanja koja pogađa 83:82

22:50

Zvezda na +3!

Posle dva podbaciva ja do lopte ke došao Davidovac, koje je onda faulirao Ledej.

Pogodio je košarkaš Crvene zvezde oba puta 83:80

22:36

40' Drama

Faul Bolomboja nad Panterom, kapiten Partizana staje na liniju penala koji je oba puta bio precizan 81:80

Sada se gleda snimak sudija, jer je vreme stalo u toku napada Crvene zvezde. Krenuo je napad Crvene zvezde, a onda je odjednom sar stao na 24,7 sekundi.

Usledilo je gledanje snimka od strane sudija, što je dugo trajalo,a posle gledanja snimka odličeno je da do kraja utakmice ima 14,7 sekundi.

22:32

39' Jago

Jago je lako prošao pored Doužera i poentirao uz faul 81:78

22:27

38' Jago do faula

Smit je faulirao Jaga i dobio je četvrti faul.

Brazilac je sa linije penala bio precizan oba puta 76:76

Fauliran Pontika, Poljak je oba puta pogodio 76:78

Nedović sa penala vraća egal 78:78

22:20

36' Teodosić sa penala

Fauliran je Miloš Teodosić pri šutu za tri i bio je precizan sva tri puta 74:73

Kaboklo je na drugoj strani stao na liniju i bio jedanput precizan 74:74

Novi faul nad Kaboklom, sada je oba puta bio precizan 74:76

22:18

35' Nova trojka Nanelija

Nova trojka Nanelija za izjednačenje 71:71

Biće dva slobodna bacanja za Nanelija, faul Bolomboja.

Džejms pogodio oba bacanja 71:73

22:13

33' Rampa Bolomboja

Rampa Džoela Bolomboja, posle koje je Zvezda otvorila kontru, a trojku je iz levog kornera pogodio Branko Lazić 69:65.

Trojka Nanelija 69:68

22:09

32' Faul Mitrovića

22:06

31' Dva faula Ponitke

Brza dva faula Ponitke.

U seriji je Smit koji je upisao nove poene. 64:63

22:02

30' Nema trojka Rokasa

Novi poeni za Džejlina Smita koji je sada pogodio za tri, i sada je prednost Crvene zvezde svedena na tri poena 64:61.

22:01

29' Smit za dva

Prvi poeni Smita u ovoj utakmici. 61:55

Loša odbrana Partizana, Teodosić pogađa za tri 64:55

Vraća Kevin Panter 64:58

21:58

28' Trojka Nanelija

Pogađa Naneli za tri 57:53

Zvezda se precizna za dva 59:53

I Naneli je dobio treću ličnu grešku. 61:53

21:53

27' Faul Tompkinsa

Sada je Ledej bio oba puta precizan sa linije penala. 55:50

Alen Smailagić je prvi sa četiri lične greške u ekipi Partizana

Nikola Topić je ostao na terenu, udario je glavom u reklame, ali se na radi o tome, nego je u pitanju povreda noge i po svemu sudeći mladi košarkaš Crvene zvezde neće nastaviti utakmicu.

21:48

26' Faul Ledeja

Pogađa Mitrović uz faul Ledaja, imaće Luka dva slobodna bacanja 53:48

Novi promašaji Partizana. I dalje su u napadačkom problemu crno-beli.

Zvezda je sada na sedam razlike 55:48

21:44

24' Naneli nije pogodio

Sada Naneli promašuje slobodno bacanje 49:46

Partizan krenuo u zonski presing.

Jago pravi faul na zemlji.

Naneli nije pogodio, ali je Smailagić odradio dobar posao pod u napadu i vratio promašaj Nanelija u koš 49:48

21:40

22' Naneli je najefikasniji

Napao je Naneli Nedovića leđima i iz skraćenog kornera došao do novih poena. 40:43

Nedović iz auta dolazi do poena 42:43

Novi problem za Partizan, treći faul Kaminskog

21:35

21' Olako Partizan gubi loptu

Nije bio dobar pas ka Kaminskom, presekao je Bolomboj, a onda faul Nanelija.

Potom novi prekršaj Ledeja, na liniju penala ide Nemanja Nedović, ali pre toga će se gledati snimak.

Ipak je ostala odluka da je faul Ledeja, Nedović pogodio samo jedno bacanje. 40:39

Na liniju slobodnih bacanja ide i Frenk Kaminski, posle faula Džoela Bolomboja. 40:41

21:22

21:17

20' Poluvreme

Kaminski nije pogodio otvorenu trojku.

Ni Jago nije bio precizan.

Davidovac iz kontre doovodi Zvezdu do prednosti 39:37

Ledej za dva na 0.5 do kraja 39:39

21:15

18' Naneli

Naneli prekida seriju Crvene zvezde od 9:0, 35:37

Nije Ledej bio precizan za tri, na drugoj strani faul Avramovića.

Jago ide na liniju penala. 37:37

21:14

21:10

17' Novo izjednačenje

Faul u napadu Pantera i on sada ima dve lične greške.

Teodosić nije pogodio za tri.

Jago Dos Santos je doneo izjednačenje 35:35

21:06

16' Faul Ponitke

Sada Ponitka nije došao do skoka u napadu, samo je napravio faul. Na liniji penala je bio Giedraitis koji je bio polovično precizan. 30:35

Jago uz mnogo prostora dolazi do poena, Zvezda smanjila prednost Partizana 32:35

21:02

14' Snalazi se Avramović

Uspeo je Avramović da dođe do poena posle dugog napada. 22:27

Partizan pravi faul nad Bolombojem, ovoga puta je Smit napravio treći faul.

Avramović nastavlja da igra u dobrom ritmu, on je prvi dvocifren u Partizanu 23:30

Uzvraća Teodosić 26:30

Naneli onda pogađa trojku 26:33

21:01

Razgovor Obradovića i Avramovića

20:55

20:55

13' Luka Mitrović i Avramović

Ishitren šut Avramovića za tri koji nije pogodio.

Lazić je krenuo na koš, ali nije pogodio, do lopte u napadu je došao Mitrović koji je uspeo da ubacio dva poena, a uz to je i fauliran. 19:22

Faul Teodosića, Naneli gubi loptu

Na drugoj strani Partizan posle dva minuta igre u drugom periodu je ispunio bonus.

Aleksa je uspeo da nadmudri Topića i da iznudi faul mladog igrača Zvezde uz dva poena. 20:24

20:51

20:51

11' Faul Mitrovića

Faul Luke Mitroviča nad Ledejem koji je bio pri šutu. Zek je stao na liniju penala i nije pogodio nijedno.

Sada faul Alena Smailagća koji je faulirao Mitrovića.

Prvi poeni Avramovića, crno-beli vode sa 17:22.

20:49

10' Trojka Nanelija

Džejms Naneli je pogodio za tri 17:18

Partizan vodi posle prve četvrtine sa 17:20

20:46

Starsport

20:46

9' Davidovac

Trojka Dejana Davidovca uz kornera za prvo vođstvo Crvene zvezde. 15:13

Zvezda tek sad izašla iz bonusa.

Novi poeni Pantera 15:15.

Mitrović za dva 17:15

20:45

8' Novi faul

Panter je uzvratio brzom dvojkom na trojku Teodosića, a onda je Partizan napravio novi faul. Sada je Mitrović na liniji penala, sada je jednom bio precizan.

20:43

7' Dosta fula Partizana

Crno-beli su već izašli iz bonusa, Obradović mora da menja, sada je izašao Doužer, a na terenu je Smit.

Jago na 0/2 sa bacanja.

Teodosić iz prvog kontakta sa loptom je pogodio za tri. 11:11

20:37

6' Promašaji Bolomboja

Bolomoboj nije pogodio jedno bacanje. Pre toga smo gledali tajm-aut.

Ledej nije pogodio za dva, a onda je Jago u brzom napadu iznudio faul Kaminskog, koji je napravio drugu ličnu grešku, sada je na terenu Smailagić.

Rokas oba puta je bio precizan 8:9

Smailagić iz skoka dolazi do prvih poena. 8:11

20:36

4' Snašao se Giedraitis

Lepo se snašao Litvanac koji je došao do prvih poena. Panter nije pogodio za tri 6:9

Bolomboj je ostao sam pri šutu za tri, ali nije pogodio.

20:35

3' Dobra odbrana

Panter je bio precizan sa linije penala, Zvezda preko Lazića nije došla do poena, dok je na drugoj strani Doužer došao do novih poena. 4:9

20:33

2' Naneli za tri

Lepo je Kaminski video Nanelija koji je bio sam za tri, i to je Amerikanac i iskoristio. Dobar start Partizana, 2:5

Uzvraća Crvena zvezda na drugoj strani. 4:5

20:32

1' Doužer postiže poene

Nije Crvena zvezda došla do poena u prvom napadu, to je na drugoj strani uradio Pi Džej Doužer 0:2

Novo pojačanje Zvzede na tribinama

Uroš Plavšić koji će sledeće sezone biti član ekipe Crvene zvezde nalazi se na tribinama

Posebni gost u Pioniru

Utakmicu broj jedan između Crvene zvezde i Partizana iz hale će pratiti i nekadašnji fudbaler i golgeter crveno-belih Mihajlo Pjanović.

Delije su tim povodom zapevali dobro poznatu pesmu koja je krasila ovog fudbalera kada je bio na terenu.

Navijači pozdravili Topića

Navijači Crvene zvezde su na zagrevanju imali posebnu poruku za mladog košarkaša crveno-belih Nikolu Topića kome su skandirali,"Oooo, Tope ostani".

19:41

Bolomboj na zagrevanju

19:38

Oštar doček za Savića

Navijači Crvene zvezde su sa salvom zvižduka dočekali spotrskog direktora Partizana Zorana Savića sa skandiranjem, "Vrati konju glavu, Zorane!"

Uvrede i zvižduci su bili upućeni i Kevinu Panteru, Alenu Smailagiću i Urošu Trifunoviću.

19:08

Hala je već skoro puna

18:59

Veliki redovi ispred Pionira

18:28

Sudije prvog meča

Regionalno takmičenje je na zvaničnom sajtu najavilo da će prvu utakmicu da sude Saša Pukl, Milivoje Jovčić i Luka Kardum.

18:09

Zvezda udarila na čelnike ABA lige

Crveno-beli su se obratili komesaru za suđenje Srđanu Dožaiju, sportskom direktoru Miliji Vojinoviću i direktoru takmičenja Dubravku Kmetoviću.

Novo saopštenje crveno-belih pročitajte OVDE

Crvena zvezda igra od 20.30 prvu utakmicu finalne serije ABA lige protiv Partizana.

18:08

Molba košarkaša Crvene zvezde

18:07

Zvezda upozorila navijače

Crveno-beli su izdali saopštenje, gde apeluju navijače na fer i sportsko navijanje, a takođe objasnili koje tribine važe za koje sezonske karte.

"KK Crvena zvezda obaveštava javnost da je tim povodom u subotu održan bezbednosni sastanak sa predstavnicima MUP RS i svim službama koje su uključene u organizaciju ove utakmice, uključujući i predstavnika KK Partizan koji je takođe bio prisutan na sastanku. KK Crvena zvezda će zajedničkim snagama sa svim službama bezbednosti da učini sve da utakmica protekne u najboljem redu! Klub još jednom poziva sve svoje navijače da u ponedeljak ispune dvoranu do poslednjeg mesta, pomognu ekipi da u sportskom ambijentu uz fer, korektno i sportsko navijanje, dođe do važne pobede na startu finalne serije!", navodi se u saopštenju.

18:05

Kazna za Partizan i Savića

Čelnici ABA lige su zbog dešavanja na trećem meču polufinalne serije protiv Budućnosti kaznili spotskog direktora Partizana i to sa 1.500 evra.

Crno-beli su zbog propusta u organizaciji kažnjeni sa 20.000 evra.

18:04

Partizan: Derbi može da počne

Iz redova crno-belih posle saznanja da će se finalna serija igrati u dvorani Aleksandar Nikolić zahtevali su od Crvene zvezde da obezbede maksimalnu bezbednost, kao i da će na svaki pokušaj ugrožavanja sigurnosti nekog člana tima oni napustiti teren.

Kompletno saopštenje košarkaškog kluba Partizan pročitejte ovde

18:03

18:02

"Na svako fizičko ugrožavanje napustićemo teren"

Iz crno-belog tabora su naglasili da "očekuju sve precizne informacije u vezi bezbednosnih protokola pre utakmice, za vreme utakmice i posle utakmice".

Aktuelni šampiona ABA lige biće gost u prva dva meča koja se igraju u hali "Aleksandar Nikolić", a očekuju i striktnu primenu navedenih protokola tokom čitave finalne serije, bez obzira na to koji klub je domaćin utakmice.

18:01

Direktan prenos na TVB92

Sve utakmice finalne serije ABA lige možete pratiti u direktnom prenosu na televizji B92.

18:01

Na redu je veliko finale

18:00

Zvezda ima prednost domaćeg terena

Zbog bolje pozicije na tabeli ABA lige u ligaškom delu takmičenja, crveno-beli imaju prednost domaćeg terena u svim fazama plej-ofa ABA lige.

Zvezda je bila prva, a Partizan drugi.

Do sada je ta prednost bila veoma važna i uglavnom je taj tim koji je imao taj benefit na kraju i osvajao trofej. Videćemo kakva će situacija biti ove sezone.

17:59

Dobro došli

U ovom lajv blogu ispratićemo sva dešavanja sa prve utakmice finalne serije ABA lige u kojoj se sastaju košarkaši Crvene zvezde i Partizana.