Petak, 13.10.2023.

22:40

Portugal prvi obezbedio EURO

Fudbaleri Portugala pobedili su Slovačku (3:2) i tako se plasirali na Evropsko prvenstvo, koje će biti održano u Nemačkoj 2024. godine.

Izvor: MT

Autor: MT

EPA-EFE/JOSE COELHO

Izabranici Roberta Martinesa su u okviru grupe J kvalifikacija za EURO ostvarili i sedmu pobedu iz isto toliko mečeva, te tako prvi obezbedili odlazak na kontinentalnu smotru.

Pored domaćina, a u međuvremenu, po svemu sudeći, isto su učinile selekcije Francuske i Belgije.

Protiv Slovaka je bilo malo problema u finišu, ali gosti nisu uspeli da dođu do čuda i izjednačenja.

Portugal je vodio posle prvih pola sata sa 2:0, a strelci su bili Gonsalo Ramos u 18, odnosno Kristijano Ronaldo iz penala u 29. minutu.

Gosti su smanjili preko Davida Hancka u 69, da bi novu prednost domaćinu doneo Ronaldo tri minuta kasnije.

Stanislav Lobotka je zakucao situaciju u Portu, golom u 80. minutu, međutim, to je bilo sve, a Portugalci su u nastavku samo propustili da postignu još bar jedan gol.

Portugal ima 21 bod, dok je Slovačka na 13 i za plasman na završni turnir boriće se sa Luksemburgom koji ima 11, odnosno Bosnom i Hercegovinom koja je sakupila devet poena do sada.