Fudbal 1

8.5.2024.

20:49

Milenković će igrati za evro trofej – Fiorentina u finalu Lige konferencija

Fudbaleri Fiorentine plasirali su se u finale Lige konferencije drugu godinu zaredom nakon što su igrali 1:1 sa Brižom u gostima i tako sačuvali ukupnu prednost.

Izvor: B92.Sport

EPA-EFE/OLIVIER MATTHYS

U prvoj utakmici odigranoj u Firenci italijanski tim pobedio je 3:2.

Strelac jedinog gola za goste, prelomnog za prolaz kako se ispostavilo, u sredu uveče u Brižu bio je Argentinac Lukas Beltran iz penala u 85. minutu.

Proslavio se potom i golman tima iz Toskane Pijetro Teraćano koji je u četvrtom minutu nadoknade skinuo najopasniji udarac domaćih i sačuvao egal u Belgiji.

Jedini gol za Briž postigao je Hans Vanaken u 20. minutu, tada je i anulirao prednost italijanskog predstavnika i najavio uzbuđenja u nastavku.

Fiorentina će u velikom finalu koje se igra 29. maja u Atini na stadionu AEK-a igrati protiv boljeg iz dvomeča Olimpijakos - Aston Vila.

Grčki tim je u prvom meču, u gostima, slavio rezultatom 4:2.

Fiorentina je prethodne sezone izgubila u finalu trećeg po snazi evropskog takmičenja od Vest Hema.