Real kiksnuo, ali se raduje – Atletiko u 92. minutu izgubio drugo mesto

Fudbaleri Real Madrida završili su drugi u Španiji, dok je Atletiko Madrid na trećem mestu u nacionalnom šampionatu.

Izvor: SN

Autor: SN

AP Photo/Bernat Armangue

Sezona fudbala u Španiji se završava u nedelju 4. juna, a kao što znate odavno fudbaleri Barselone su postali šampioni po 27. put u istoriji kluba.

Poslednje, 38. kolo, počelo je u nedelju od 18 časova i 30 minuta i glavna se bitka vodila za drugo mesto koje je pripalo Real Madridu.

Atletiko je sa igračem manje remizirao sa Viljarealom, a konačni rezultat bio je 2:2.

Madrigal se poklonio Nikolasu Džeksonu u 9. minutu koji je svojim pogotkom doneo vođstvo Viljarealu, ali je Anhel Korea već u 18. minutu doneo Atletiku izjednačenje.

Na poluvremenu je taj rezultat i dalje bio aktuelan, da bi pitanje pobednika bilo rešeno u nastavku susreta kada je Korea u 56. minutu po drugi put zatresao mrežu "žute podmornice".

Aksel Vicel je u 70. minutu napravio glupost i zaradio crveni karton, pa su izabranici Dijega Simeonea morali sa desetoricom da čuvaju ovu prednost i na kraju uspeli da je sačuvaju.

Tako je barem delovalo do 92. minuta, kada je Horhe Paskval doneo poravnanje Viljarealu i tako učinio veliku uslugu "kraljevskom klubu", 2:2.

Real Madrid u poslednjem kolu nije uspeo da pobedi Atletik Bilbao, pa je meč završen rezultatom 1:1, ali je svakako sve završeno u korsti Madriđana.

Realu je trebalo da završi istim rezultatom kao Atletiko Madrid, tačnije da gradski rival ne ostvari bod više od njih kako bi sačuvali drugo mesto iza šampiona Barselone.

U 92. minutu se to i dogodilo, ali što se tiče meča na San Mamesu, Bilbao je bio u boljoj situaciji. Vesga je već u 10. minutu promašio penal, a do kraja poluvremena golova nije bilo i najnepopularnijim rezultatom se otišlo na odmor.

Po povratku na teren je Bilbao poveo zahvaljujući Sansetu, da bi Real Madrid izjednačio sa bele tačke u 72. minutu kada je gol postigao niko drugi do Karim Benzema.