Najbrži het-trik: Orban za tri minuta potopio Bašakšehir VIDEO

Fudbaleri Genta plasirali su se u četvrtfinala u Ligi konferencija.

Izvor: Z.K.

Autor: Z.K.

Oni su kao gosti slavili protiv Bašakšehira sa 4:1 (4:0) i tako ukupnim rezultatom 5:1 prošli dalje.

Sav posao Belgijanci su na stadionu "Fatih Terim" u Istanbulu završili u prvom poluvremenu kada su postigli sva četiri pogotka, a u glavnoj ulozi bio je napadač Emanuel Orban.

On je u za svega tri minuta i 24 sekunde postigao het-trik, najbrži u takmičenjima UEFA!

Prvo je na pas Honga u 31. minutu pogodio za 0:1, da bi u narednoj akciji još jednom zatresao mrežu.

Sa ivice kaznenog prostora pogodio je desni gornji ugao za 0:2.

I to nije bilo sve, jer je njegovo ime bilo na semaforu ponovo posle jednog minuta, za het-trik i 0:3.

Turski klub je potpuno potonuo već u 37. minutu kada je Gent postigao i četvrti gol.

Ovog puta mrežu je zatresao Ugo Kujpers posle odličnog udarca glavom.

U nastavku je bilo znanto mirnije, a domaćin je pred kraj meča postigao počasni gol.

Strelac je u 88. minutu posle odbitka bio Adnan Januzaj.