Utorak, 07.03.2023.

20:35

Nesuđeni "orao" srušio Lacio kapitena Sergeja

Fudbaleri AZ Alkmara slavili su na gostovanju Laciju rezultatom 1:2 u prvom meču osmine finala Lige konferencija.

Nesuđeni

Teško da je ko očekivao ovakav rezultat u rimskoj prestonici i to od ekipe koja ne zna za poraz na poslednjih pet susreta.

Lacio je sjajno otvorio meč i stigao do prednosti u 18. minutu nakon što je Pedro iskoristio dodavanje Matije Zakanjija.

Da na poluvreme ne odu sa zaostatkom, za holandskog predstavnika se potrudio jedan od najboljih strelaca Eredivizije Vangelis Pavlidis golom u 45. minutu.

Često golovi u finišu poluvremena daju psihološku prednost onoj ekipi koja je gol postigla, a da je tako i na ovom meču slučaj pokazalo je drugo poluvreme.

Igrao se 62. minut kada je nesuđeni reprezentativac Srbije Miloš Kerkez odigrao dupli pas sa Karlsonom i postavio konačan rezultat meča pred revanš u Holandiji.

Za Lacio je svih 90 minuta odigrao Segej Milinković-Savić, koji je bio i kapiten "nebesko plavih".