Nedelja, 05.02.2023.

14:25

Kviča i Osimen dodali gas za novu trojku Napolija

Fudbaleri Napolija ostvarili su novu pobedu i korak ka "Skudetu" trijumfom nad Specijom u gostima rezultatom 3:0 (0:0).

Izvor: SS

Autor: SS

EPA-EFE/FABIO FAGIOLINI

Lider Serije A se mučio u prvom poluvremenu, ali je bilo potrebno samo da ofanzivci tima Lučana Spaletija dodaju gas i rutinski dobiju ovaj meč.

Već u 10. sekundi drugog poluvremena je Arkadijuš Reka smotanom reakcijom igrao rukom, a Kviča Kvaraskelija je to iskoristio sa "bele tačke" za vođstvo.

I preostala dva gola Napolija su produkti grešaka defanzivac Specije, a okoristio se Viktor Osimen.

Najpre je glavom nadvisio i golman Dragovskog i defanzivca Nikolaua za 2:0 u 68. minutu dok je pet minuta kasnije na dodavanje Kvaraskelije pogodio za konačnih 3:0.

Napoli sada ima 56 bodova i na čelu tabele ima čak 16 bodova više od drugoplasiranog Intera, uz utakmicu više.

Inter u nedelju uveče igra gradski derbi protiv Milana.

Specija je ostala na 17. mestu sa 18 osvojenih bodova.