Subota, 04.02.2023.

21:00

Lion se trijumfalno vraća iz Troe

Fudbaleri Olimpika iz Liona savladali su Trou u gostima rezultatom 3:1 (1:0) u utakmici 22. kola francuske Lige 1.

Izvor: SS

Autor: SS

Tim koji sa klupe predvodi Loran Blan nastavio je svoj uspon na tabeli i upisao treći trijumf u poslednje četiri utakmice u svim takmičenjima.

Praktično se ništa nije dešavalo do 43. minuta kada je Olimpik poveo.

Bredli Barkola je lepo ispratio akciju i dodavanje Maksenca Kakerea pretvorio u 1:0.

Lion je u nastavku šansom Rajana Čerkija nagovestio da će uskoro duplirati prednost, a to je upravo učinio pomenuti Čerki.

U 59. minutu izveo je solo prodor i na lep način savladao golmana domaćih Gotijea Galona.

Iako je Troa preko Ronija Lopesa samo tri minuta kasnije smanjio zaostatak, do kraja više nije uspeo da postigne još jedan pogodak i izbegne poraz.

Tačku na ovaj meč stavio je Aleksandr Lakazet u trećem minutu nadoknade prelepim udarcem sa ivice kaznenog prostora i golom za konačnih 3:1.

Domaći ostaju na 16. mestu sa 19 osvojenih bodova, dok je Lion sada skočio na 8. poziciju sa 32 boda na svom kontu.