Utorak, 29.03.2022.

21:05

Gana golom u Nigeriji do Mundijala

Fudbaleri Gane plasirali su se na Svetsko prvenstvo u Kataru i postala prva afrička zemlja kojoj je to uspelo.

Oni su u revanš meču remizirali sa Nigerijom (1:1), ali su prošli dalje zbog gola u gostima nakon što je meč u Gani završen bez pogodaka.

Vezista Arsenala Tomas Parti je već u 10. minutu postigao gol i doneo ogromnu prednost svom timu. To je značilo da domaćin mora da postigne dva kako bi se plasirao na Mundijal, a odgovor je stigao već u 22. minutu kada je Vilijam Trast Ekong izjednačio.

Međutim, nisu mogli i do drugog gola. Tačnije, isti im je poništen kada je Viktor Osimen bio strelac zbog ofsajda u razvoju akcije. Imao je napadač Napolija priliku i u nastavku kada je njegov udarac prošao blizu leve stative, ali to je sve što smo videli od Nigerije.