Fudbal 0

6.5.2024.

20:03

Atalanta preokretom dodatno "zakuvala" borbu za LŠ

Fudbaleri Atalante savladali su posle preokreta Salernitanu na gostovanju (2:1), u 35. kolu Serije A.

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
Tanjug/Alessandro Garofalo/LaPresse via AP

Tim iz Bergama je u drugom poluvremenu, u roku od šest minuta, "okrenuo" poslednjeplasirani tim lige i tako povećao šanse za plasman u Ligu šampiona naredne sezone.

Atalanta je peta na tabeli sa 60 bodova, četiri manje od Bolonje, koja, kao i ostali rivali, ima jedan odigran meč više.

Ekipa Đanpjera Gasperinija ima isti broj poena kao i Roma, a od elitnog evropskog takmičenja ne odustaje ni Lacio, koji je sedmi sa 56 bodova.

Nije joj bilo lako protiv prežaljene Salernitane, koja je vodila od 18. minuta, posle pogotka Luma Čaune.

Atalanta je izjednačila u 57. preko Đanluke Skamake, dok je pobedonosni gol postigao Teun Kupmejners.

Salernitana u narednom kolu gostuje Juventusu, dok će se Atalanta sastati sa Romom, u direktnom okršaju za Ligu šampiona.