Fudbal 15

6.5.2024.

22:56

Debakl Junajteda u Londonu

Fudbaleri Kristal Palasa deklasirali su Mančester junajted rezultatom 4:0, u poslednjem meču 36. kola Premijer lige.

Autor: Milan Tomić

Milan Tomić
Milan Tomić
Tanjug/AP Photo/Ian Walton

Tim Erika ten Haga je u Londonu potučen do nogu od strane Palasa, kome je ovo četvrta pobeda na poslednjih pet utakmica u prvenstvu.

"Crveni đavoli" su smušeno ušli u meč, a prvi gol su primili već u 12. minutu, kada je strelac bio Majkl Olise.

Isti igrač je imao još dve dobre šanse desetak minuta kasnije, da bi u 40. Žan-Filip Mateta duplirao prednost domaćih.

Junajtedu je u početkom nastavka bio po drugi put poništen gol, da bi onda usledile i nove šanse za Palas.

Prilike su propuštali Ebereči Eze, Tajrik Mičel i Vil Hjuz, da bi spomenuti Mičel u 58. minutu, ipak, savladao Andrea Onanu.

Tačku na novu blamažu Junajteda stavio je Majkl Olise u 66. minutu, svojim drugim pogotkom na meču.

Vrlo lako je mogla da pukne i "petarda", da se stativa nije isprečila Odsonu Eduaru u nadoknadi drugog poluvremena.

Palas je 14. na tabeli sa 43 boda, dok je Junajted osmi sa 54 poena, koliko ima i sedmoplasirani Čelsi.

Junajted u narednom kolu dočekuje Arsenal, dok će Palas gostovati Vulverhemptonu.