Četvrtak, 24.02.2022.

20:30

Barselona moćna kao nekad – Napoli dobio "četvorku" VIDEO

Fudbaleri Barselone protutnjali su kroz Napulj i pobedom 4:2 prošli u osminu finala Lige Evrope.

Izvor: MS

Autor: MS

Barselona moćna kao nekad – Napoli dobio

Furioznom igrom od prvog do poslednjem minuta na stadionu "Dijego Armando Maradona" pobednik nijednog trenutka se nije dovodio u pitanje.

To je bilo poznato već posle 13 minuta igre kada su pogađali Đordi Alba i Frenki De Jong, Lorenco Insinje je uneo samo dozu neizvesnosti iz penala, ali samo prividne.

Do poluvremena je Đerar Pike bio strelac, a na otvaranju drugog i Pjer-Emerik Obamejang za lagani trijumf.

I prolaz dalje Barselone u dvomeču koji su svi mislili da će biti u egalu, posebno jer je prvi meč na Nou Kampu završen remijem 1:1.

Katalonski velikan je meč otvorio na pravi način.

U samom uvodu na semaforu je bilo 0:2, čime je najavljen epilog i eliminacija Napolija.

Prvo je usledila kontra posle kornera na drugoj strani, Adama Traore je istrčao deonice koje voli i idealno poslužio Albu na desnoj strani.

Igrom slučaja je dao gol slabijom nogom, sa suprotne strane za vođstvo.

Nije se Napoli osvetio, a već je bilo 0:2 maestralnim golom.

Feran Tores je petom ostavio loptu De Jongu, a Holanđanin poslao "lepoticu" u mrežu Napolija i tišinu na "Maradoni".

Na kratko je prekinuta zbog gluposti golmana Mark-Andrea Ter-Štegena kada je bespotrebno srušio Viktora Osimena i "udahnuo život" domaćinu.

Insinje je realizovao penal, ali povratak u meč je bio kratkog daha.

Pjer-Emerik Obamejang je promašio tri šanse u nizu, ali ono što nije uspeo Gabonac jeste Pike baš u stilu rasnih golgetera.

Napravio je dribling je malom prostoru i efektno pogodio drugi ugao za 1:3.

Već tada je bilo jasno da Napoli nema šta da traži.

U nastavku smo opet gledali dominaciju Traorea, za koga prosto nije bilo rešenja. Delovao je kao voz pored čuvara...

Iz "milionitog" prodora poslao je loptu do Obamejanga, a Gabonac rešio sve dileme, ali ih je bilo.

Do kraja je došlo i do opuštanja kod gostiju, tačnije Nika Gonsalesa jer je poklonio gol Napoliju. Igrao se pred golom, izgubio loptu, a sve to kaznio Mateo Politano.

Međutim, to je bio 87. minut i nije bilo vremena za ikakvu dramu.

Barselona je pokazala da je u ovom trenutu "spej šatl" za italijanski tim.