Subota, 23.10.2021.

23:00

Muniain potopio "žutu podmornicu"

Fudbaleri Atletik Bilbaa savladali su Viljareal rezultatom 2:1 (1:1) u meču 10. kola španske La lige.

Izvor: SS

Autor: SS

Muniain potopio
EPA-EFE/Luis Tejido

Time je baskijski tim stigao do 16 osvojenih bodova i sedme pozicije na tabeli, dok je Viljareal ostao 13. sa 11 bodova.

Domaći tim poveo je u 14. minutu golom kapitena Raula Garsije, ali je do poluvremena izjednačio Frensis Kokelan pogotkom u 32. minutu.

U nastavku je smo gledali egal utakmicu, ali je presudio penal koji je u 77. minutu dosuđen penal koji je skrivio Alberto Moreno.

Izveo ga je uspešno Iker Muniain i tako doneo trijumf Atletik Bilbau.

Pet minuta kasnije dosuđen je još jedan jedanaesterac, ali ga je ovog puta izveo Aleks Berenger, ali je ovog puta Heronimo Rulji odbranio.