Utorak, 12.10.2021.

22:35

Portugalija deklasirala Luksemburg, het-trik Ronalda VIDEO

Fudbalska reprezentacija Portugalije bila je veoma ubedljiva protiv Luksemburga rezultatom 5:0 u meču grupe A kvalifikacija za Svetsko prvenstvo 2022. godine.

Izvor: SS

Autor: SS

EPA-EFE/ANTONIO COTRIM

Prvo mesto i dalje pripada Srbiji sa 17 osvojenih bodova, a Portugal ima jedan manje uz utakmicu manje.

Kristijano Ronaldo i drugovi će imati priliku da u novembru u Dablinu protiv Republike Irske preuzmu prvo mesto i tako dočekaju poslednje kolo u kom će dočekati Srbiju

U slučaju da Portugalci osvoje bod protiv Iraca, takođe će biti prvi zbog bolje gol-razlike u odnosu na "orlove", kojima će odgovarati samo pobeda u Lisabonu.

Meč protiv Luksemburga Portugalija je rešila već u prvih 17 minuta kada je već bilo 3:0.

Poveli su domaći u 8. minutu iz sumnjivog penala koji je u vođstvo pretvorio Kristijano Ronaldo.

Po istom receptu u 13. minutu već je bilo 2:0, uz drugi gol Ronalda.

Treći pogodak delo je Bruna Fernandeša koji je lepo pogodio dalji ugao u 17. minutu.

Već tada je bilo jasno da će ovo biti teška noć za Luksemburžane, ali su Portugalci "povukli ručnu" posle toga.

Četvrti gol dali su tek u 69. minutu kada se Palinja upisao u listu strelaca.

Konačan rezultat postavio je Ronaldo u 87. minutu za svoj het-trik.