Petak, 08.10.2021.

22:40

Modrić promašio penal, Hrvati rutinski na Kipru – Nemci "iz dvojke u keca"

Fudbalska reprezentacija Hrvatske napravila je veliki korak ka Mundijalu pobedom nad Kiprom u gostima rezultatom 3:0 (1:0).

Izvor: SS

Autor: SS

Modrić promašio penal, Hrvati rutinski na Kipru – Nemci
EPA-EFE/SAVVIDES PRESS

Vicešampioni planete su do 16 osvojenih bodova došli golovima Ivana Perišića u drugom minutu nadoknade prvog dela i Josipa Gvardiola u 80. minutu.

U međuvremenu je Luka Modrić promašio penal, ali to nije previše koštalo "vatrene".

Trijumf je definitivno potvrdio Marko Livaja golom u 92. minutu za konačnih 3:0.

Oni sada imaju isti broj bodova kao i Rusija koja je rezultatom 1:0 (1:0) dobila Slovačku u Kazanju.

Hrvati i Rusi bi u poslednjem kolu 14. novembra trebalo da u međusobnom duelu odluče o pobedniku grupe H.

U istoj grupi Slovenija je rezultatom 4:0 (1:0) ubedljivo savladala Maltu golovima Iličića dva puta, Sporara i Seska.

Standings provided by SofaScore LiveScore

Nemačka se dobrano namučila protiv Rumunije, ali je na kraju slavila trijumf rezultatom 2:1 (0:1).

Gosti su poveli golom Hadžija već u devetom minutu i odoleli su do kraja poluvremena u Hamburgu, ali nisu uspeli da izdrže do kraja.

Posle sedam minuta igre u nastavku izjednačio je Serž Gnabri, a u 81. je pobedu "pancerima" doneo Tomas Miler.

U istoj grupi Severna Makedonija je deklasirana Lihtenštajn rezultatom 4:0 (1:0)

Strelci za naše južne susede bili su Velkovski u 39. minutu, Alioski u 66, potom Nikolov u 74. i Čurlinov u 83. minutu.

U istoj grupi Island i Jermenija su podelili bodove rezultatom 1:1.