Subota, 06.03.2021.

20:25

Spektakl u "Klasikeru": Bajern od 0:2 do 4:2 uz het-trik Levandovskog

Ponovo su nam fudbaleri Bajerna iz Minhena i Borusije iz Dortmunda priredili spektakl, ali i ovog puta je ishod bio na strani Bavaraca – 4:2 (2:2).

Izvor: SS

Autor: SS

Spektakl u
EPA-EFE/GUENTER SCHIFFMANN

Ponovo je junak bio Robert Levandovski koji je postigao het-trik i stigao do svog, neverovatnog, 31. gola u sezoni.

A nije ništa nagoveštavalo da će Bajern ovog puta slaviti. Naprotiv.

Posle samo 70 sekundi Erling Haland je udarcem sa distance, uz malo sreće i odbitak, zatresao mrežu Manuela Nojera.

Već u devetom minutu je bilo 0:2.

Borusija je izvela fantastičan kontranapad i Haland je fantastično završio dvojim drugim pogotkom.

Međutim, to protiv Bajerna ne predstavlja apsolutno nikakvu garanciju da ćete osvojiti makar i bod na kraju.

Domaći tim je dominirao u posedu i šutevima, a kada se "upalila" mašina za golove bilo je jasno da je preokret više nego realan.

Robert Levandovski je svoj prvi pogodak dao u 26. minutu posle asistencije Liroja Sanea.

Minut pre odlaska na odmor Kingsli Koman je nagažen u kaznenom prostoru, VAR je pokazao da je to penal, a Levandovski sa 11 metara lako postigao drugi gol.

Možda je sudija propustio da uzvrati penal Dortmundu zbog prekšaja Kimiha nad Rojsom, ali ostalo je samo na pretpostavci.

U drugom poluvremenu Bajern jeste bio dosta konkretniji, ali nije uspevao da probije bedem "milionera".

Sve do 88. minuta kada je Leon Gorecka postigao gol koji je sve prelomio.

A onda, kako to obično biva, Bajern je iz kontre u 90. minutu dao još jedan gol, Levandovski je kompletirao het-trik za konačnih 4:2.

Borusija (M) - Bajer (L) 0:1 (0:0)