Nedelja, 28.02.2021.

15:00

Arsenal kao nekada – preokret i velika pobeda u Lesteru

Fudbaleri Arsenala ostvarili su značajan trijumf na gostovanju Lesteru rezultatom 3:1 (2:1) u 26. kolu Premijer lige.

Izvor: SS

Autor: SS

"Tobdžije" su skočile na tek 9. mesto na tabeli sa 37 osvojenih bodova, dok je Lester ostao 3. sa 12 više.

Počelo je sjajno po domaći tim, pošto je Tilemans u šestom minutu iskoristio "auto-put" ka golu i rezantnim udarcem pogodio dalji ugao gola Bernta Lena.

Međutim, nisu "lisice" bile ofanzivne kao što su nas navikle ove sezone i taj dobar početak, ispostavilo se, bio je "varka".

Arsenal je brzo preuzeo kontrolu utakmice, bio sve češći ispred gola Kaspera Šmajhela i podsetio je na stare dane.

Dobra igra je na naplatu stigla u 39. minutu kada je Vilijan sjajno izveo prekid, a David Luiz posle očigledno uigrane akcije glavom pogodio za 1:1.

Samo nekoliko minuta kasnije je VAR dodelio penal gostima iz Londona zbog igranja rukom Vilfreda Ndidija.

Najstrožu kaznu vrlo sigurno je izveo Aleksandr Lakazet.

Već posle sedam minuta igre u nastavku sve je bilo rešeno, pošto je Nikolas Pepe imao sreće da mu se lopta odbije i da je potpuno usamljen smesti u praznu mrežu.

Tim Brendana Rodžersa nije imao nikakav odgovor i do kraja nije ni bio blizu da ugrozi visoko vođstvo slabije plasiranog Arsenala.

U drugoj utakmici u istom terminu Kristal Palas i Fulam su u malom londonskom derbiju remizirali bez golova.

Srpski reprezentativac Luka Milivojević je odigrao celu utakmicu, a Aleksandar Mitrović na drugoj strani je u igru ušao u 72. minutu.