Nedelja, 28.02.2021.

14:50

Jovetić načeo Brest, Foland potvrdio trijumf VIDEO

Fudbaleri Monaka savladali su Brest sa 2:0 u prvom meču nedeljnog programa 27. kola francuske Lige 1.

Izvor: MT

Autor: MT

Prvi gol na utakmici postigao je Stevan Jovetić u 76. minutu, nakon dodavanja Aleksandra Golovina, da bi ruski veznjak učestvovao i kod drugog pogotka. Strelac je bio Kevin Foland.

Crnogorski napadač je gol postigao tako što je loptu primio na nekih dvadesetak metara od gola rivala, malo je poveo, a onda uputio neodbranjiv udarac.

Tim iz Kneževine je bio bolji rival u ovom duelu, a najbolju šansu za vođstvo u prvom poluvremenu propustio je Ben Jeder, koji je promašio penal.

Isti igrač je i u 47. minutu imao veliku šansu, a nešto kasnije prilike nisu koristili Silva, Agilar i Tčuameni.

Ipak, tri boda i pobedu crveno-belih najavio je Jovetić, da bi konačan rezultat u nadoknadi vremena postavio Kevin Foland, ponovo na asistenciju Golovina nakon "skraćenog" kornera.

Monako je nastavio poteru za vodećim timovima lige. Imaju 55 bodova, baš kao i Lion, koji ima i meč manje.

Od Lila su udaljeni tri, a od Pari Sen Žermena dva boda.