Utorak, 22.12.2020.

20:35

Brentford prvi polufinalista engleskog Liga kupa

Fudbaleri Brentforda savladali su Njukasl u četvrtfinalu Liga kupa rezultatom 1:0.

Izvor: MT

Autor: MT

Photo by Clive Rose/Getty Images

Pobedu domaćima doneo je Džošua Dasilva, golom u 66. minutu.

U Londonu je viđena izjednačena utakmica, međutim, domaći su uspeli da eliminišu premijerligaša.

Brentford je bio bolji u prvom poluvremenu, a šanse su propustili Semen Godos, odnosno Serhi Kanjos.

Jedinu pravi priliku Njukasl je imao u 36. minutu, kada je Rajan Frejzer šutirao, ali je golman Luk Denijels sjajno reagovao.

Drugo poluvreme bilo je manje sadržajno od prvog, a osim pogotka, zanimljivih situacija praktično nije ni bilo.

Doduše, mogao je Toni da donese nešto ubedljiviju pobedu Brentfordu u nadoknadi vremena, ali ostalo je 1:0.