Subota, 28.11.2020.

20:30

"Poker" Borusije – Šalke na kolenima

Fudbaleri Borusije Menhengladbah su rezultatom 4:1 pobedili Šalke 04 u utakmici 9. kola Bundeslige.

Izvor: SN

Autor: SN

Photo by Lars Baron/Getty Images

Borusija Menhengladbah je pobedila Šalke posle dve loše partije u domaćem šampionatu i tako ostvarila četvrti trijumf ove sezone.

Oni sada sede na poziciji broj sedam sa petnaest osvojenih poena, uz gol razliku 17:14.

Florijan Nojhaus je u 15. minutu utakmice doneo vođstvo Menhengladbahu, da bi samo pet minuta kasnije Benito Raman doneo izjednačenje, a pre isteka prvih 45 minuta Borusija vraća prednost.

Za to se u 36. minutu postarao Oskar Vendt na asistenciju upravo Nojhausa, da bi Šalke u nastavku bio potpuno "zgažen". Markus Tiram je već u 52. minutu postigao gol za 3:1, a konačan rezultat postavio je Volf u 80. minutu utakmice.